500. Apple Store zostanie otwarty 27 stycznia w Korei

Już 27 stycznia 2018 r. firma Apple otworzy swój pięćsetny sklep Apple Store na świecie, tym razem w Garosugil w Seulu, tuż przed Igrzyskami Olimpijskimi 2018.

Apple Store w Garosugil (Seul Korea)

Firma Apple ogłosiła dzisiaj, że jej pierwszy sklep w Korei Południowej zostanie otwarty w sobotę 27 stycznia 2018 roku o godzinie 10:00 czasu lokalnego, zaledwie kilka tygodni przed ceremonią otwarcia Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku w Pyeongchang (w piątek, 9 lutego 2018).

Nowy sklep znajduje się w ekskluzywnej galerii handlowej Garosu-gil w dzielnicy Gangnam w Seulu, stolicy Korei Południowej. Salon będzie otwarty siedem dni w tygodniu i, podobnie jak inne sklepy detaliczne Apple’a, będzie organizował sesje Today at Apple i posiadał wsparcie oraz serwis techniczny.

Jak donosi serwis MacRumors, wygląda na to, że powinien to być 500. sklep detaliczny Apple na całym świecie. Ta liczba obejmuje lokalizacje Apple Park Visitor Center i Infinite Loop, które sprzedają produkty Apple wraz z promocyjnymi towarami. Możliwe, że Apple ogłosi jeszcze co najmniej jedno nowe otwarcie sklepu w styczniu, prawie gotowy sklep w Wiedniu.

Apple promuje na koreańskiej stronie internetowej swój nowy sklep w Garosugil kolorowymi, animowanymi pozdrowieniem w języku angielskim i koreańskim, a także muralem z takim samym wzorem wzdłuż witryny, która już teraz przypomina przechodniom o dacie otwarcia (27 stycznia).

Zobacz także: Apple Store w Tajwanie będzie wyglądał oszałamiająco

Apple potwierdziło plany otwarcia swojego pierwszego sklepu w Korei Południowej niewiele ponad rok temu. Sklep miał być pierwotnie otwarty 30 grudnia zeszłego roku, ale lokalizacja najwyraźniej nie była jeszcze gotowa.

Pierwsze dwa sklepy Apple otworzyło się w maju 2001 r. w centrach handlowych w Tysons Corner w Wirginii i Glendale w Kalifornii. Według obliczeń MacRumors Apple ma obecnie 271 sklepów w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy ta lokalizacja w Garosu-gil będzie 229. sklepem poza USA, co daje liczbę 500 salonów w ciągu 17 lat!

Ciekawe kiedy i czy w ogóle doczekamy się jakiegoś Apple Store’a w Polsce? To byłoby niewątpliwie wielkie wydarzenie. Może za 5 lat?

źródła: MacRumors, Apple