Apple składa hołd Martinowi Lutherowi Kingowi Jr.

Na stronie internetowej firmy Apple opublikowano zdjęcie Dr. Martina Luthera Kinga Jr., aby upamiętnić dzień lidera ruchu praw obywatelskich i równouprawnienia.

Martin Luther King Jr. na stronie WWW Apple'a

Dzień Martina Luthera Kinga Jr. obchodzony jest w USA każdego roku w styczniu, w dniu urodzin (15 stycznia). Apple oddaje hołd swojemu wielkiemu rodakowi publikując co roku zdjęcie Kinga na swojej stronie głównej i wyświetlając cytat z legendarnego przywódcy praw obywatelskich.

„The time is always right to do what is right.” (z ang. „Zawsze jest właściwy czas do robienia tego, co słuszne” – czytamy w cytacie z Kinga. Na Twitterze Tim Cook złożył także hołd Kingowi, którego prezes Apple’a często określa  jako jednego z jego osobistych bohaterów.

Cook cytuje Kinga i dodaje swoją własną myśl o zbliżaniu ludzi: „Ciemność nie może wypędzić ciemności; tylko światło może to zrobić. Nienawiść nie może wypędzić nienawiści; tylko miłość może to zrobić. Znajdźmy razem światło i miłość. #MLK.”

Stany Zjednoczone obchodzą co roku urodziny Kinga. W poprzednich latach Apple organizowało specjalne promocje z upominkami, przekazując 50 USD za każdą dobrowolną godzinę przepracowaną przez pracowników. Firma pozwala także swoim pracownikom na wykorzystanie tego dnia jako urlopu.

źródło: Apple via Cult of Mac