HBO udostępniło zapowiedź filmu „Fahrenheit 451”

Stacja HBO udostępniła pierwszy mini zwiastun filmu „Fahrenheit 451”, którego premiera zapowiedziana została na wiosnę tego roku.

Zapowiedź filmu „Fahrenheit 451” (HBO 2018)

HBO rozpoczęła pracę nad współczesną adaptacją filmową klasycznej powieści Raya Bradbury’ego pod tytułem „Fahrenheit 451” ponad rok temu. W tym tygodniu sieć telewizji premium udostępniła pierwszą zapowiedź filmu w formie krótkiego zwiastuna wideo.

POdczas trwającego niecałą minutę teasera pokazano jedną z najbardziej charakterystycznych scen palenia powieści „Zbrodnia i kara” oraz kilku innych kontrowersyjnych książek.

Opublikowana w 1953 r. książka „Fahrenheit 451” jest powieścią dystopijną, w której książki zostały wyjęte spod prawa, a „strażacy” mają za zadanie je spalić, aby stłumić zawarte w nich idee. Kiedy bohater i strażak Guy Montag (grany przez Michaela B. Jordana) spotyka wolnomyślicielkę Clarisse McClellan, zaczyna kwestionować wszystko w co do tej pory wierzył.

W filmie występuje również Michael Shannon jako kapitan Beatty, przełożony Montag w dziale straży pożarnej. Reżyserem filmu jest Ramin Bahrani, który niedawno powiedział dla Hollywood Reporter, że choć fabuła filmu odbiega od materiału źródłowego, ale pozostaje wierna pierwotnemu motywowi.

Powieść Bradbury’ego dzieje się w odległej w przyszłości, w której przewidział ekrany na ścianie, z którymi można wchodzić w interakcje, media społecznościowe i superkomputery, takie jak dzisiejsze smartfony.

Zobacz także: Nowy zwiastun kryminału tech noir pt. „Modyfikowany węgiel”

Film „Fahrenheit 451” ma zadebiutować już tej wiosny na HBO.