Szczoteczka do zębów Colgate Smart Electronic E1 z AI

Inteligentna szczoteczka do zębów Colgate Smart Electronic E1 wykorzystująca sztuczną inteligencję i ResearchKit, sprzedawana wyłącznie w sklepie Apple.

Smart Electronic Toothbrush E1
Smart Electronic Toothbrush E1

Nowa inteligentna szczoteczka do zębów Colgate Smart Electronic E1 wykorzystuje za pozwoleniem użytkownika Apple ResearchKit do gromadzenia danych o szczotkowaniu zębów, dzięki czemu firma może „przewidzieć przyszłość higieny i pielęgnacji jamy ustnej”.

Zaprojektowana we współpracy z lekarzami stomatologii szczoteczka Colgate Smart Electronic E1 zawiera czujniki rejestrujące w czasie rzeczywistym i algorytmy sztucznej inteligencji do wykrywania skuteczności szczotkowania w 16 strefach jamy ustnej.

Aplikacja mobilna Colgate Connect jest zintegrowana z Apple ResearchKit i łączy się z iPhonem lub iPadem za pomocą Bluetootha. W aplikacji znajduje się wiele opcji w tym trener szczotkowania 3D, który pozwala stworzyć niestandardową procedurę pielęgnacji jamy ustnej dla użytkownika, jednocześnie zachęcając do lepszych nawyków szczotkowania.

Pokazana podczas tegorocznych targów technologicznych CES 2018 inteligentna szczoteczka do zębów Colgate będzie dostępna w cenie detalicznej 99,95 USD (ok. 350 zł) – od 9 stycznia 2018 roku pojawi się w Stanach Zjednoczonych wyłącznie w sklepie internetowym Apple’a oraz w wybranych sklepach detalicznych Apple Store.

Przeczytaj także: SEYSSO Professional to jedna z najszybszych szczoteczek sonicznych

 

Sama szczoteczka została zaprojektowana przez Kolibree, tę samą firmę, która wyprodukowała Magic Toothbrush używającej rozszerzonej rzeczywistości do zachęcania najmłodszych do dbania o higienę jamy ustnej.

źródło: Colgate via Apple Insider