Project Linda to laptop i smartfon w jednym od Razera

Project Linda, oparty na Razer Phone, łączy mobilność smartfona z wszechstronnością laptopa – zobacz, co może wyjść z takiego połączenia?

Project Linda Razer

Project Linda został zaprezentowany podczas targów CES, najbardziej prestiżowej imprezy technologicznej, gdzie co roku ponad 4000 firm walczy o wyróżnienia. Razer zdobył nagrody „Best of CES” już siedem razy z rzędu, w tym za produkty takie, jak Razer Switchblade (2012), tablet Razer Edge (2013), Project Christine (2015) czy Razer Blade Stealth wraz z Razer Core (2016).

Firma Razer, wiodąca globalna marka lifestyle’owa dla graczy, zaprezentowała  dzisiaj Project Linda – nowatorskie rozwiązanie stanowiące hybrydowy laptop z ekranem 13,3”, napędzany przez oparty na systemie Android smartfon Razer Phone. Projekt hybrydy laptopa i telefonu rozpoczyna nową erę komputerów mobilnych, łącząc popularne środowisko systemu Android z możliwościami komputerów przenośnych.

Razer, jako jedyna firma na świecie, aby połączyć interfejsy użytkownika, laptopy i smartfony, przedstawił Project Linda – przełomowy projekt zacierający granice między telefonem a komputerem.

W laptopie Project Linda smartfon Razer Phone jest dokowany w miejscu, w którym zazwyczaj znajduje się touchpad, a połącznie urządzeń odbywa błyskawicznie i wymaga jedynie naciśnięcia przycisku.  Procesor Qualcomm Snapdragon 835 i 8 GB pamięci RAM, w które wyposażono Razer Phone, zapewniają błyskawiczne działanie, w mgnieniu oka zamieniając Project Linda w laptop działający w oparciu o system Android. 5.7-calowy wyświetlacz telefonu Razer Phone może wtedy być używany jako touchpad lub jako drugi ekran, dający szybki dostęp do aplikacji, narzędzi i innego oprogramowania.

Przeczytaj: Kodak Printomatic – aparat hybrydowy, z funkcją wywoływania

Zaawansowani użytkownicy systemu Android oraz wielbiciele laptopów poszukują wysokiej wydajności w małej, mobilnej formie. To pragnienie spełniamy dzięki naszym wielokrotnie nagradzanym laptopom i Razer Phone – powiedział współtwórca i CEO firmy Razer, Min-Liang Tan. Project Linda łączy to, co najlepsze z obu światów. Wprowadzając większy ekran i fizyczną klawiaturę do środowiska Android intensyfikujemy doświadczenia płynące z grania oraz zwiększamy wydajność pracy.

Pełnowymiarowa, wbudowana klawiatura rozbudowuje możliwości urządzenia Project Linda, poszerzając jego przydatność w pracy oraz różnicując doświadczenia gamingowe. Użytkownicy zyskują wygodniejszą i szybszą możliwość pisania, dostosowaną do systemu Android m.in. dzięki dodatkowym klawiszom do nawigacji, wyszukiwania i wyboru aplikacji. Podświetlenie Razer Chroma świetnie sprawdzi się w trudnych warunkach oświetleniowych, a także pozwoli na pełna personalizację za pomocą milionów opcji kolorystycznych. Użytkownik może także  podłączyć myszkę, aby osiągnąć precyzję niezbędną w grach lub podczas pracy z aplikacjami.

Specyfikacja techniczna Projectu Linda

Zaprojektowana z myślą o pełnej mobilności jednoczęściowa aluminiowa obudowa Project Linda ma grubość jedynie 15 mm i wagę 1,25 kilograma (włączając zadokowany telefon). Dotykowy ekran Quad HD o wielkości 13,3 cala przenosi wyjątkowe doświadczenie oglądania obrazów z odświeżaniem na poziomie 120 Hz z wyświetlacza Razer Phone na większą powierzchnię, zapewniając płynność ruchów i żywe obrazy.

Project Linda Razer (laptop + smartfon)
Project Linda Razer (laptop + smartfon)

Projekt posiada wewnętrzną baterię o pojemności 53,6 Wh, która poza zasilaniem komputera jest także w stanie naładować smartfon – ponad trzy razy. Wewnątrz laptopa znajduje się dysk twardy o pojemności 200 GB, pozwalający na przechowywanie kopii zapasowej danych, a także dodatkowych aplikacji oraz multimediów. Project Linda daje możliwość podłączenia licznych zewnętrznych urządzeń za pomocą 3.5-milimetrowego gniazda audio jack, USB-A oraz USB-C, które służy także do ładowania. Laptop wyposażono również w mikrofon i kamerę 720p.

Project Linda wypełnia lukę między przenośną rozrywką a wygodą laptopów. Wydajność, wyświetlacz oraz podwójne przednie głośniki z Razer Phone idealnie łączą się z dużym ekranem, klawiaturą i baterią Project Linda, tworząc tym samym mobilną, hybrydową konfigurację do grania i pracy.

Więcej o Project Linda dowiesz się na stronie: razerzone.com/projectlinda

źródło: informacja prasowa