Dzieci też mogą zbudować własny aparat fotograficzny z Kano

Producent zestawów elektronicznych typu „zrób to sam” Kano wyda zestaw pozwalający dzieciom skonstruować własnoręcznie zestaw fotograficzny i jednocześnie pozwala poznać im jak działają kamery.

Produkty Kano

Jedne z najbardziej interesujących zabawek technologicznych ostatnich latprodukuje firma Kano. Celem zabawek edukacyjnych firmy jest nauczenie dzieci, jak działa elektronika. Dzięki zestawowm do samodzielnego składania i połączeniu sprętu z oprogramowaniem, dzieci mogą przez świetną zabawę wejść w świat zaawansowanej technologi.

W tym tygodniu na targach CES 2018 drużyna Kano pokazuje swój kolejny duży produkt – zestaw do fotografania. Podobnie jak zestawy komputerowe, ta nowa ukłądanka polega na umożliwieniu dzieciom odkrywanie i tworzenie, gdy tylko zrozumieją, jak wszystko działa.

Wczesne prototypy Kano dla przyszłego zestawu kamer są prezentowane na targach CES i można zobaczyć, jak to działa. Dzieci będą mogły zmontować podstawowy zestaw z czujnikiem, mikrofonem, lampą błyskową i oczywiście wytrzymałą obudową z dużymi, przyjaznymi przyciskami. Czujnik jest otoczony tym samym pierścieniem LED, który można znaleźć w klasycznych zestawach komputerowych Kano, co oznacza, że ​​dzieci będą mogły wybrać sposób wyświetlania kolorów i nauczyć się, jak korzystać z oprogramowania, aby wybrać najlepsze oświetlenie.

Zobacz także: Artie’s Magic Pencil – budowanie świata dla dzieci

Ten zestaw zawiera oprogramowanie, które nauczy dzieci, jak tworzyć własne filtry fotograficzne i GIF-y. Port USB z boku zestawu ułatwia przesyłanie zdjęć do komputera po zrobieniu zdjęć, co ułatwi dzieciom oglądanie ich dzieł.

Computer Kit od Kano

Nie znamy jeszcze ceny ani daty rozpoczęcia sprzedaży zestawu aparatu, ale będzie można zarejestrować się na stronie internetowej Kano, aby otrzymać powiadomienie o dostępności.

Kano Camera Kit

źródło: TechCrunch via Kano