Poprawka iOS 11.2.2 uaktualnia zabezpieczenia systemu

Apple wydało aktualizację systemu iOS 11.2.2 z poprawkami bezpieczeństwa mobilnego systemu operacyjnego dla iPhone’ów i iPadów.

Uaktualnienie iOS 11.2.2 (tryb OTA)

Wydana dzisiaj poprawka mobilnego systemu operacyjnego iOS 11.2.2 jest bardzo drobnym uaktualnieniem wprowadzającym zabezpieczenia systemu. Zaleca się jego aktualizację na wszystkich zgodnych z nim urządzeniach: iPhone’ach, iPadach i iPodach touch.

Aktualizacja nie wprowadza żadnych nowych funkcji, jednak ze względu na kwestie bezpieczeństwa danych nie warto zwlekać z jej instalacją.

Na horyzoncie jest już większa aktualizacja iOS 11.2.5, która może zawierać więcej nowych funkcji. Wszelkie problemy zgłoszone przez programistów i testerów powinny zostać usunięte i powinny.

Zobacz także: iOS 11.2.1 dostępny do pobrania w trybie OTA

iOS 11.2.2 zawiera dalsze poprawki dla luk Meltdown i Spectre, które wyszły na jaw w zeszłym tygodniu. Meltdown i Spectre to poważne luki sprzętowe, które wykorzystują spekulacyjny mechanizm wykonawczy procesora, umożliwiając hakerom uzyskanie dostępu do poufnych informacji.

Podczas gdy Meltdown został rozwiązany w aktualizacji do iOS 11.2, Apple zapowiedziało, że wprowadzi zabezpieczenia dla Spectre na początku tego tygodnia. Nie ma żadnej jeszcze dostępne poprawki sprzętowej dla Spectre, więc firma Apple zajęła się tą luką używając obejść oprogramowania opartych na przeglądarce Safari. Z dokumentu wsparcia bezpieczeństwa Apple wynika, że jest ono zaimplementowane w aktualizacji iOS 11.2.2 dla iPhone’a 5s i nowszych, iPada Air i nowszych oraz iPoda touch 6. generacji:

Opis: iOS 11.2.2 includes security improvements to Safari and WebKit to mitigate the effects of Spectre (CVE-2017-5753 and CVE-2017-5715).

Aktualizację iOS 11.2.2 można pobrać bezpłatnie na wszystkich dostępnych urządzeniach za pomocą Wi-Fi w aplikacji Ustawienia. Aby uzyskać dostęp do aktualizacji, przejdź do Ustawienia → Ogólne → Uaktualnienia.

źródło: Apple