Google Pay to nowa nazwa dla Android Pay i Google Wallet

Google poinformowało, że łączy wszystkie swoje metody płatności w jedną markę Google Pay – tak będzie nazywał się Android Pay i Google Wallet.

Google Pay (logo)

Android Pay zadebiutowało w Polsce w listopadzie  2016 roku, od tego czasu ta forma płatności zyskuje u nas coraz większą popularność. Czy kiedykolwiek zapłaciliście za zakupy przy pomocy Androida Pay, użyliście przeglądarki Chrome, żeby automatycznie wypełnić dane płatności albo kupiliście aplikację w Sklepie Play? Jeśli tak, to znacie już niektóre sposoby, w jakie Google ułatwia Wam płacenie za zakupy w sieci i w sklepach stacjonarnych.

Dzisiaj firma oficjalnie poinformowała, że zamierza połączyć wszystkie sposoby dokonywania płatności w Google, w tym Android Pay i Google Wallet. Teraz będą one funkcjonowały pod jedną nazwą Google Pay.

Połączenie wielu sposobów płatności pod jednym szyldem to dopiero pierwszy krok dla Google Pay. Jak czytamy na blogu firmy, wkrótce dowiemy się więcej.

Dzięki Google Pay dane płatności zapisane na koncie Google danej osoby będą dla niej łatwiej dostępne – dzięki temu będziecie mogli płacić za swoje zakupy szybko i ze spokojną głową. W ciągu najbliższych tygodni Google Pay zadebiutuje w sieci, w sklepach stacjonarnych i produktach Google.

Google Pay w aplikacjach mobilnych
Google Pay w aplikacjach mobilnych

Szukajcie Google Pay przy płaceniu w aplikacjach Google, w sieci i sklepach stacjonarnych, Google Pay jest już dostępne np. na Airbnb, a także w innych aplikacjach i portalach.

Deweloperzy mogą z kolei odwiedzić stronę Payment Solutions, żeby przeczytać o tym, jak wdrożyć Google Pay, lub nawiązać współpracę z partnerami takimi jak Braintree, Shopify i Stripe, żeby jeszcze szybciej zintegrować usługę ze swoim produktem.

źródło: Blog Google Polska