Komunikator Imo pobrany ponad 500 mln razy na Androida

Aplikacja mobilna do darmowych rozmów tekstowych i wideo Imo odnotowała już ponad 500 milionów pobrań na urządzenia z systemem Android.

Komunikator mobilny Imo

Aplikacja do wymiany błyskawicznych wiadomości Imo przekroczyła próg pół miliarda instalacji w sklepie Play Store i jest całkiem spora szansa, że ​​nigdy o niej nie słyszałeś.

Komunikator mobilny Imo został wydany przez byłych pracowników firmy Google już w 2010 roku. Twórcy promują go jako platformę do wymiany wiadomości błyskawicznych, która łączyła w jednym miejscu wszystkie inne konta komunikatorów takich jak: AIM (zamknięty w grudniu zeszłego roku), Skype, Facebook Messenger, Google Talk a nawet MySpace.

Jednak wraz z pojawieniem się takich rywali, jak WhatsApp czy Skype, które oferują podobne funkcje i usługi co Imo, aplikacja zakończyła wparcie dla platform firm trzecich w 2014 r. Jak donosił Harry McCracken w tamtym czasie, Imo miało skupić się na własnej platformy rozmów tekstowych i rozmów wideo.

Choć wydawało się, że aplikacja ta całkowicie zniknęła z radaru, usługa stale zdobywa nowych użytkowników. Według serwisu AndroidRank, aplikacja Imo na Android jest szczególnie popularna w takich krajach jak Singapur, Indie, Szwecja, Rosja, a także zajmuje drugie miejsce w kategorii aplikacji komunikacyjnych w Bangladeszu.

Liczba instalacji aplikacji Imo w sklepie Google Play (2012-2018), źródło: AndroidRank
Liczba instalacji aplikacji Imo w sklepie Google Play (2012-2018), źródło: AndroidRank

Funkcje komunikatora mobilnego Imo:

  • przesyłanie wiadomości i prowadzenie wideorozmów, niezależnie od używanego przez nich urządzenia,
  • możliwość wysyłania nieograniczonej liczby wiadomości i wykonywania bezpłatnych połączeń głosowych i wideo za pośrednictwem połączenia 2G, 3G, 4G lub Wi-Fi (mogą obowiązywać opłaty za przesyłanie danych),
  • wysokiej jakości połączenia wideo i głosowe,
  • rozmowy grupowe z przyjaciółmi, rodziną, współlokatorami i innymi osobami,
  • udostępnianie zdjęć i filmów,
  • darmowych naklejki,
  • szyfrowane czaty i rozmowy,
  • zoptymalizowany dla tabletów z systemem Android i iOS.

Screen aplikacji Imo (iOS) - rozmowy wideo Screen aplikacji Imo (iOS) - wiadomości tekstowe

Niewiele aplikacji osiąga 500 milionów instalacji, więc jest to szczególnie niezwykły wyczyn dla usług, o których wiele osób już prawie zapomniało. Imo można wciąż pobrać na urządzenia z systemem iOS oraz Android:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play