65-calowy telewizor LG z rolowanym ekranem OLED

LG Display wyprodukowało 65-calowy telewizor OLED 4K z możliwością zwijania elastycznego ekranu w rolkę – wchodzimy w nową erę high-tech, papirusy XXI wieku?

Rolowany 65" ekran OLED 4K telewizora LG Display (rozwinięty)

Kilka lat temu, LG Display zaprezentowało futurystyczny 18-calowy wyświetlacz OLED, który można było zgiąć i zwinąć jak gazetę. Dzisiaj prototyp ten urósł do rozmiarów 65 cali, a firma ogłosiła, że ​​udało jej się zwiększyć skalę technologii do rozmiarów dużego telewizora. Na targach CES 2018 firma LG Display zaprezentuje nowy 65-calowy prototyp telewizora z ekranem OLED o rozdzielczość UHD (aka 4K), która można zwinąć w rulon!

Dlaczego mielibyśmy chcieć zwijać telewizor jak papirusy? No cóż, taka technologia oczywiście ułatwi przechowywanie i transport, ale bardziej niż cokolwiek innego, wciąż pozostaje wyraźną koncepcją sci-fi.

Wystarczająco elastyczny panel wyświetlacza „rolowanego” staje się bardziej organiczny i naturalny. Taki format nadaje mu właściwości płótna malarskiego lub bardzo dużej kartki papieru.

Przeczytaj także: Absurdalna koncepcja laptopa z elastycznym ekranem

LG nie udostępniło jeszcze wielu dodatkowych informacji poza podstawowym faktem istnienia prototypu. Ten 65-calowy rolowany ekran z przyszłości jest już rzeczywistością i zobaczymy go na żywo podczas tegorocznych targów CES!

Rolowany 65" ekran OLED 4K telewizora LG Display (zwinięty)
foto: LG Display

Na razie nie pytajcie nawet o jego cenę!

źródło: The Verge