Gry mobilne na iOS-a powiązane z fabułą serialu „Black Mirror”

W sklepie App Store Apple poleca gry mobilne na iPhone’a inspirowane serialem „Czarne lustro” (oryg. „Black Mirror”) albo o podobnej tematyce – czyli w coś w co powinni zagrać fani serialu Netfliksa.

Gry obilne dla fanów serialu „Black Mirror”

Najnowszy sezon serialu oryginalnego Netfliksa pt. „Czarne lustro” jest pełne niesamowitych i niepokojących dystopijnych historii o niezbyt odległych technologiach. Sześć nowych odcinków, które można oglądać od 29 grudnia w serwisie Netflix, z pewnością zaskakuje zupełnie nowym spojrzeniem na technologię i skutkach jakie może mieć na życie ludzi.

W poprzednich sezonach mogliśmy zobaczyć między innymi wyobrażenie świata, w którym można przewijać wspomnienia za pomocą nagrań wideo albo porozmawiać z ukochaną osobą za pomocą sztucznej inteligencji – z niezamierzonymi rezultatami. Wszystkie odcinki zmuszają nas do myślenia o tym, do czego zmierzamy.

Podobnie jak serial, niektóre gry mobilne mogą nas wciągnąć dostarczając podobne doświadczenia. Oto trzy tytuły gier mobilnych na iOS-a nawiązujących do ponurych, futurystycznych opowieści z Black Mirror.

Zobacz także: Kolejny świetny polski spot serialu „Czarne lustro”

Problemy z tożsamością

„White Bear”/„Device 6”
„White Bear”/„Device 6”

Bohaterowie odcinka pt. „Biały niedźwiedź” (oryg. White Bear sezon 2, odcinek 2.) i tekstowej gry mobilnej „Device 6” przeżywają podobne historie.

W serialu Victoria budzi się w nieznanym domu, nie pamięta, kim jest ani co robi na świecie, w którym się znajduje. Kiedy prosi o pomoc, nikt jej nie słucha i nie na nią nie reaguje – po prostu bezmyślnie filmują smartfonami wszystko, co się wokół niej dzieje  W grze Device 6 wykorzystano niepokojące założenie z tego odcinka, które ożywa w znakomitem fabule. Tak jak w odcinku serialu, gra opowiada zakręconą opowieść o tożsamości, złudzeniu wyboru i…

Więcej nie będę zdradzał, grę Device 6 możesz pobrać ze sklepu App Store w cenie 18,99 zł:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

Horror na wysokim poziomie

„Playtest”/„dARk: Subject One”
„Playtest”/„dARk: Subject One”

Opowieści AR z odcinka „Wersja próbna” (oryg. Playtest, sezon 3, odcinek 2) i gry „dARk: Subject One” są bardzo podobne.

W serialu Amerykanin lubiący podróże cierpi na brak gotówki. Zatrudnia się więc jako tester nowej gry — ale wyzwania, które musi podjąć, są nieco zbyt realne. Zgłasza się na ochotnika do wszczepienia urządzenia, aby przetestować nową grę horror z rozszerzoną rzeczywistością – taką, która dowiaduje się o jego najgłębszych, najciemniejszych obawach, analizując myśli. Historia Coopera w tym odcinku „Czarnego Lustra” może być brutalna i trudna do obejrzenia, ale jest nawiedzana w najbardziej satysfakcjonujący sposób.

Doświadczenie w krótkiej grze dARk: Subject One zagłębia się w horror rozszerzonej rzeczywistości – bez konieczności podłączania żadnego urządzenia do mózgu. Z bezpiecznej perspektywy poznajesz  tajemniczy eksperyment i przeżywasz przerażające spotkania w świecie, który jest wszczepiony w rzeczywistą osobę, tak jak w przypadku Coopera.

Grę dARk: Subject One pobierzesz za darmo ze sklepu App Store:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

Skryte tajemnice i zawirusowany laptop

„Shut Up And Dance”/„Beholder”
„Shut Up And Dance”/„Beholder”

Dowiedz się, co może się stać, gdy najciemniejsze i krepujące tajemnice wpadną w niepowołane ręce.

W docinku „Zamknij się i tańcz” (oryg. Shut Up and Dance, sezon 3, odcinek 3) tajemnicza organizacja włamuje się do komputera dorastającego nastolatka (w tej roli bohater nowego serialu „The End of The F***ing World”) i szantażuje go, aby zrobił wszystko, o co zostanie poproszony. Właściciel zawirusowanego laptopa musi podjąć decyzję: wypełnić instrukcje hakera albo pozwolić mu na ujawnienie światu jego intymnych sekretów.

Wizja totalitarnego stanu inwigilacji w grze mobilnej Beholder nie jest tak ekstremalna jak w „Black Mirror”, ale nadal pozostawia po sobie straszne poczucie, że prywatność już nie istnieje. W grze masz za zadanie szpiegować swoich sąsiadów dla zdobycia własnych interesów – informacja to władza, a właściwa informacja w niewłaściwych rękach może prowadzić do chaosu.

Gra Beholder kosztuje  13,99 zł i możesz ją pobrać, klikając na poniższy przycisk:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

Graj i oglądaj – ale strzeż się!

Podobnie jak w przypadku powyższych gier, wszystkie odcinki to osobne historie i można je oglądać w dowolnej kolejności. Bez względu na to, czy zaczniesz od nowego sezonu, czy któregoś z wcześniejszych, przygotuj się na rozkosznie dezorientującą jazdę. Serial dostępny jest pod poniższym linkiem:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: App Store