OnePlus wydało aplikację „OnePlus Switch” do migrowania danych

Aplikacja mobilna „OnePlus Switch” służy do migrowania danych z obecnego telefonu z Androidem na nowego smartfona OnePlus – appka jest obecnie w fazie beta.

Aplikacja mobilna „OnePlus Switch”

Od wielu lat firma  Google oferuje własne podstawowe narzędzie do tworzenia kopii zapasowych i przywracania urządzeń w ramach Usług Google Play. jednak narzędzie migracji jest dostępne tylko na urządzeniach Pixel. pozwala ono na transfer danych przez USB z iPhone’ów.

Teraz firma OnePlus wydała własne narzędzie do migracji o nazwie „OnePlus Switch”.

Aplikację można zainstalować na dowolnym urządzeniu z systemem Android działającym pod kontrolą systemu Lollipop (5.0) lub nowszym, ale celem jest przeniesienie danych na smartfona OnePlus.

Dzięki aplikacji Switch można przenieść kontakty, wiadomości SMS, historię połączeń, kalendarze, zdjęcia, wideo, audio i aplikacje (ale bez danych aplikacji).

Screen aplikacji OnePlus Switch

Dla porównania funkcja automatycznego tworzenia kopii zapasowych oferowana przez Google kopiuje Twoje aplikacje (z danymi, jeśli aplikacja je obsługuje) i działa tylko na urządzeniach z systemem Android 6.0+. Jeśli masz urządzenie Pixel, automatyczna kopia zapasowa Google działa również w przypadku historii połączeń, kontaktów lokalnych, kalendarza, zdjęć/wideo (z aplikacji Zdjęcia Google) i wiadomości SMS.

OnePlus zapowiedziało, że OnePlus Switch jest obecnie w fazie testowej, a stabilna wersja zostanie wydana w połowie stycznia przyszłego roku. Aplikację możesz już pobrać za sklepu Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: OnePlus via Android Police