Operatorzy będą wydawali numery tel. zaczynające się od „45”

W przyszłym roku do polskich operatorów komórkowych trafi pula 10 mln nowych numerów komórkowych, które będą zaczynały się od 45.

Nowe numery tel, zaczynające się od 45 u polskich operatorów

Przed świętami opublikowane zostało znowelizowane rozporządzenie Ministra Cyfryzacji w sprawie planu numeracji krajowej. Na jego mocy przybędzie w Polsce aż 10 000 000 nowych numerów telefonów rozpoczynających się cyframi 45.

Potrzeba zmian wynikała z konieczności zwiększenia zasobów numeracji dla sieci ruchomych w związku z wyczerpaniem się dotychczas użytkowanych zakresów numeracji.

W komunikacie ministerstwa czytamy, że wprowadzone zmiany pozwolą na likwidację ograniczeń dla rozwoju rynku usług telekomunikacyjnych wynikających z braku wolnych numerów oraz będą mieć korzystny wpływ na rozwój gospodarki i przedsiębiorczości. Jeśli mamy być liderem we wdrażaniu sieci 5G w Europie, nowe numery telefonów z pewnością przydadzą się w jeszcze większej liczbie!

Zwiększenie liczby dostępnych numerów ma dać możliwość rozwoju nowych innowacyjnych usług telekomunikacyjnych. Nie zdziwcie się więc, jeśli już w 2018 roku ktoś zadzwoni do was na przykład z numeru +48 454 454 454.

Pełną treść rozporządzenia znajdziesz tutaj.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji