Lista haseł do sieci Wi-Fi na światowych lotniskach

Sprawdź darmową mapę z hasłami do hotspotów Wi-Fi na lotniskach na świecie lub pobierz aplikację, żeby zawsze mieć dostęp do sieci podczas podróży.

Mapa z hasłami do Wi-Fi na światowych lotniskach

Jeżeli często podróżujesz po całym świecie, to z pewnością mnóstwo czasu spędzasz na lotniskach między odprawą a lotem. Oczekiwanie na odlot można jednak zapełnić przyjemniejszymi czynnościami, streamując jakiś film lub ulubiony serial, albo buszując po prostu po internecie.

Nie zawsze jednak możemy sobie pozwolić sobie na korzystanie z sieci komórkowej, szczególnie poza granicami Unii Europejskiej. Wtedy warto podłączyć się do bezpłatnej sieci Wi-Fi na lotnisku i poprzeglądać Facebooka, YouTube’a, albo pobrać wideo z Netflixa do trybu offline.

Jednak, żeby podłączyć się do bezpiecznej sieci Wi-Fi trzeba znać do niej hasło. Z pomocą przychodzi mapa stworzona przez Anila Polata (autor bloga podróżniczego FoXnoMad: travel smarter), na której znajduje się lista ponad 130 lotnisk i znajdujących się na nich darmowych sieci Wi-Fi wraz z hasłami dostępu.

Oto mapa lotnisk na świecie (z sieciami Wi-Fi i hasłami do nich), którą można przed wylotem/wyjazdem pobrać też do trybu offline – wystarczy otworzyć ją na przykład w aplikacji mobilnej Mapy Google, gdy mamy dostęp do internetu.

Mapa lotnisk i sieci Wi-Fi jest regularnie aktualizowana o nowe lokalizacje i jest weryfikowana. Została opublikowana w kwietniu 2016 roku, a ostatnia jej aktualizacja odbyła się 22 grudnia 2017 r.

Powyższa mapa dostępna jest także w płatnej aplikacji mobilnej na urządzenia z systemami iOS oraz Android. Za wersję ze sklepu App Store trzeba zapłacić 8,99 zł a z Google Play 9,69 zł.

Aplikacja WiFox (screen) Aplikacja WiFox (screen)

Linki do appki WiFox znajdziesz poniżej:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Polityka via foxnoMad – A Map Of Wireless Passwords From Airports And Lounges Around The World (Updated Regularly)