„Final Fantasy” świętuje 30-lecie i to jeszcze nie finał

Pierwsza część „Final Fantasy” – ironicznie nazwanej serii gier miała być pierwszym i ostatnim wydaniem gry, tymczasem wciąż cieszy się ogromną popularnością.

30-lecie gry Final Fantasy

Dokładnie trzydzieści lat temu 18 grudnia 1987 roku studio Square wypuściło swój pierwszy tytuł „Final Fantasy” na konsolę Nintendo Entertainment System/Famicon. Podczas gdy Hironobu Sakaguchi myślał, że będzie to jego ostatnia gra wideo jaką wydał, tytuł okazał się wielkim sukcesem finansowym, który doprowadził do powstawania kolejnych części i sequeli wydanych na każdą dostępną platformę.

Pierwsza część „Final Fantasy” została także dodana do najnowszej reedycji klasycznej konsoli NES Classic. Jeśli miałeś szczęście i udało Ci się kupić ten retro sprzęt w nowym wydaniu, możesz wrócić do tych pięknych czasów.

Teraz wydawca gry znany jest jako Square Enix i od tego czasu wydał 14 innych gier z serii Final Fantasy, a także wiele gier typu spin-off i crossover. Gry z tej serii mają zazwyczaj głębokie (choć mylące) wątki fabularne połączone z mechanizmami gier RPG, w których bohaterowie nastawieni są na walkę ze złem.

Wydawca świętuje dzisiaj 30-lecie tytułu i z tej okazji przygotował mnóstwo pamiątkowych przedmiotów fanowskich, które sprzedawane są przez cały rok, w tym koszulki, zdyskontowane tytuły Final Fantasy, pluszowe lalki a nawet tematyczne długopisy.

Niezależnie od tego, czy jesteś fanem od samego początku, możesz cieszyć się przeglądaniem gadżetów, które przypominają o pierwszym zagraniu w tytuł Final Fantasy.

Więcej informacji znajdziesz na specjalnej jubileuszowej stronie internetowej: finalfantasy30.com

źródło: Suare Enix via Engadget