TOP 10 dochodowych gier i aplikacji mobilnych na iOS-a (listopad 2017)

Ranking TOP 10 najbardziej dochodowych gier i aplikacji mobilnych w EU i USA, które były najczęściej pobierane na urządzenia z systemami iOS w listopadzie.

W listopadowym zestawieniu najbardziej dochodowych gier mobilnych na iOS-a według przychodów i pobrań, mobilne wersje popularnego gatunku bitewnego miały się najlepiej we wszystkich trzech regionach na świecie, plasując się w pierwszej piątce najpopularniejszych gier w USA, Europie i Chinach.

Firma King nadal królowała jako wydawca najbardziej dochodowych gier w listopadzie. Candy Crush Saga zachowała pierwsze miejsce w obu regionach (USA i EU) a siostrzana gra Candy Crush Soda Saga dołączyła do czołówki zestawienia. Po dwumiesięcznej nieobecności w rankingu gra Dragon Ball Z Dokkan Battle od Bandai Namco ponownie weszła do pierwszej 20 najlepszych gier w USA (17. miejsce) i TOP 10 w Europie (10. miejsce).

Spośród 20 najlepszych gier pobranych na iOS w listopadzie, 13 pozycji było nowymi tytułami w porównaniu do października. Popularna seria Animal Crossing od Nintendo stała się popularna na smartfony dzięki wydanej mobilnej wersji Animal Crossing: Pocket Camp. Gra weszła do rankingu znajdując się na 3. miejscu w Stanach według pobrań.

Patrząc na najbardziej dochodowe aplikacje na iOS-a, ranking był względnie stabilny, a pierwsze dziewięć aplikacji utrzymało swoje pozycje. YouTube TV była nowością w rankingu wg przychodów w USA i aplikacja telewizyjna od Google’a zajęła 13. pozycję, od momentu uruchomienia usługi w sierpniu tego roku.

TOP 10 najbardziej dochodowych gier i aplikacji mobilnych na iOS-a w USA (listopad 2017)
TOP 10 najbardziej dochodowych gier i aplikacji mobilnych na iOS-a w USA (listopad 2017)

Europa: Netflix i Candy Crush Saga na pierwszych pozycjach

Wraz z początkiem zimy w Europie ludzie decydują się na bardziej siedzący tryb życia. Netflix znowu znalazł się na pierwszym miejscu wśród najbardziej dochodowych aplikacji na starym kontynencie. Zdetronował Tindera, który w zeszłym miesiącu spadł na 2. miejsce. Francuska aplikacja randkowa Adopte Un Mec również spadła w listopadowym rankingu, zajmując 11. miejsce.

Rosyjska aplikacja sieci społecznościowej OK była nową pozycją w listopadzie i pojawiła się na 20. miejscu – po raz pierwszy od czerwca pojawiła się wśród najlepiej zarabiających aplikacji innych niż gry na urządzenia z iOS-em.

TOP 10 najbardziej dochodowych gier i aplikacji mobilnych na iOS-a w Europie (listopad 2017)
TOP 10 najbardziej dochodowych gier i aplikacji mobilnych na iOS-a w Europie (listopad 2017)

Przechodząc do najbardziej dochodowych gier, japońska gra anime Dragon Ball Z Dokkan Battle osiągnęła największy wzrost, wskakując o trzy oczka do góry na 10. pozycję. Trzy najlepsze gry pozostały na swoich miejscach bez zmian, a Gardenscapes i Candy Crush Soda Saga awansowały o jedną pozycję odpowiednio na 4. i 5. miejsce, kosztem Clash of Clans, które spadło o dwa oczka na 6. pozycję.

W rankingu najbardziej dochodowych tytułów, pojawiły się trzy nowe gry sportowe: Football Manager Mobile 2018, FIFA Mobile Soccer i Golf Clash, zajmując odpowiednio 17., 18. i 19. miejsce.

źródło: Newzoo (1) (2)