Google wydało trzy nowe mobilne aplikacje fotograficzne

Storyboard, Selfissimo! i Scrubbies to trzy nowe aplikacje mobilne Google’a, które zostały wydane do testowania eksperymentalnej technologii w ramach programu „Appsperiments”.

Storyboard, Selfissimo! oraz Scrubbies - 3 nowe aplikacje fotograficzne google

Google właśnie wydało trzy nowe aplikacje mobilne przeznaczone do fotografowania za pomocą smartfona: Storyboard (tylko na Androida), Selfissimo! (iOS i Android) oraz Scrubbies (tylko na iOS-a). Wszystkie te appki stworzone zostały w ramach nowego programu Google’a o nazwie Appsperiments (aplikacjoryment, od połączenia słów aplikacja + eksperymet).

Nowy program został zainspirowany aplikacją Motion Stills firmy, która została wypuszczona w zeszłym roku z zamiarem wykorzystania technologii opracowywanej przez Google i przekształcenia jej w rzeczywiste aplikacje. Podobnie jak Motion Stills, trzy nowe aplikacje są w pełni funkcjonalnym oprogramowaniem, ale „zbudowanym na eksperymentalnej technologii”, którą Google będzie rozwijać.

Jest to podejście podobne do programu Garage firmy Microsoft, który oferuje programistom z firmy Redmont szansę na stworzenie mniejszych, eksperymentalnych aplikacji.

Pierwsza aplikacja Storyboard pobiera wideoklipy i automatycznie wyciąga sześć ramek, które układa w szablonie stylu komiksowego. Można odświeżyć aplikację, aby uzyskać nowe układy i ramki. Google twierdzi, że istnieje ponad 1,6 tryliona kombinacji.

Screen aplikacji Storyboard na Androida
Screen aplikacji Storyboard na Androida

Aplikacja Storyboard dostępna jest tylko na Androida:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Następna, o nieco śmiesznej nazwie Selfissimo!, działa  jak automatyczna fotobudka do robienia czarno-białych zdjęć retro za pomocą smartfona.  Po dotknięciu ekranu, rozpoczyna się sesja zdjęciowa i Selfissimo! zrobi zdjęcie za każdym razem, gdy będziemy pozować. Chodzi o to, aby przybierać różne pozy, a aplikacja zrobi zdjęcie w momencie gdy fotografowany obiekt przestanie się poruszać. To coś idealnego dla lubiących strzelać sobie selfie.

Selfissimo! - screen z aplikacji Selfissimo! - screen z aplikacji

Selfissimo! można pobrać zarówno na iOS-a i Androida:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Wreszcie Scrubbies, która pozwala na remiksowanie filmów, przy użyciu stylu DJ-a w celu utworzenia pętli w klipie wideo.

Scrubbies - screen aplikacji Scrubbies - screen aplikacji

Ze Scrubbies mogą korzystać tylko właściciele iPhone’ów i iPadów:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

Te trzy aplikacje są już dostępne w sklepach App Store (iOS) i Google Play (Android). Sądząc po opisie firmy Google, że jest to pierwsza fala nowych „aplikacjorymentów”,  prawdopodobnie niedługo zobaczymy więcej eksperymentalnych miniaplikacji.

źródło: The Verge via Google Research Blog – Introducing Appsperiments: Exploring the Potentials of Mobile Photography