Dystopijny serial pt. „3%” powróci z 2. sezonem w 2018 roku

Serwis Netflix opublikował krótką zapowiedź powrotu dystopijnego serialu brazylijskiego pt. „3%” na 2018 rok, jednak dokładnej daty nie ujawniono.

Serial 3% powróci z 2. sezonem w 2018 roku

Serial zatytułowany „3%” to brazylijska thriller o tematyce dystopijnej stworzony przez Pedro Aguilerę. Rozwinięty został na podstawie niezależnego odcinka pilotażowego z 2009 roku i jest pierwszą portugalską serią oryginalną Netflixa oraz drugą nieanglojęzyczną produkcją, po hiszpańskojęzycznej serii „Club de Cuervos”.

Akcja serialu „3%” (Trzy procent) jest osadzona w przyszłości, w której ludzie mają szansę przejść do „lepszej strony” świata. Ten lepszy świat, w którym panuje postęp i dostatek przeznaczony jest tylko dla wybranych 3 procent ludzkości. Idealna kraina oddzielona jest od reszty ubogiego świata morzem.

Pierwszy sezon liczył 8 odcinków i przyznam, że był całkiem niezły, dlatego z tym wiekszą uwagą wypatruje drugiego sezonu. Został udostępniony w serwisie 25 listopada 2016 roku i już 4 grudnia 2016 r. potwierdzono produkcję kolejnej serii.

Teraz Netflix oficjalnie zapowiedział 2. sezon serialu „3%” udostępniając tylko krótką zapowiedź na 2018 rok, bez podawania konkretnej daty. Z samego wideo tez niewiele możemy się dowiedzieć i domyślać, oprócz tego że „na morzu czekają” (oryg. the offshore await)…

Zobacz także oficjalny zwiastun pierwszego sezonu 3% – jeśli nie widziałeś polecam nadrobienie, warto!

źródło: Netflix