„Parenting Hero” na iOS-a pomoże zapracowanym rodzicom

Aplikacja mobilna „Parenting Hero” dla rodziców, pomoże im nauczyć się budować efektywną komunikację przez smartfona ze swoimi dziećmi.

Parenting Hero - aplikacja mobilna dla rodziców (iOS)

Aplikacja „Parenting Hero” jest praktycznym przedłużeniem wiedzy zawartej książce „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały” autorstwa Joanny Faber i Julie King.

Każdy rodzic przyzna, że rodzicielstwo – chociaż jest piękne i najczęściej dostarcza wielu radości – wiążę się również z ogromną odpowiedzialnością i codziennymi wyzwaniami. Na rynku dostępnych jest wiele książek, wspomagających rodziców w wychowaniu dzieci. Jedna z najnowszych pozycji nosi tytuł „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały“.

Ten poradnik autorstwa Joanny Faber i Julie King stanowi przedłużenie bestsellerowej serii pt. „Jak mówić…” i skierowany jest do rodziców najmłodszych dzieci.

Czym jednak byłaby sama książka bez możliwości praktykowania porad w niej zawartych? Z pomocą przychodzi „Parenting Hero” – nowa aplikacja mobilna od warszawskiego studia MythicOwl (znanego z takich tytułów jak np.: Note Fighter), dzięki której każdy rodzic, korzystając ze smartfona, będzie mógł w prosty sposób utrwalić zdobytą wiedzę oraz skorzystać z porad i wskazówek cenionych na całym świecie autorek.

Parenting Hero – jak działa?

Aplikacja pozwala na zbudowanie pełnych zrozumienia relacji pomiędzy dorosłymi a dziećmi. Rodzic korzystający z aplikacji odgrywa w niej szereg scenek, podczas których przechodzi przez sytuacje z codziennego życia.

Jak zachowa się, kiedy podczas śniadania dziecko odmówi zjedzenia posiłku? Co zrobi, kiedy maluch nie będzie chciał się ubierać?

Zrzut ekranu z aplikacji mobilnej „Parenting Hero”

Aplikacja podpowiada trzy rozwiązania, a rodzic wybiera to, które w danej chwili wydaje mu się być najbardziej odpowiednie, po czym śledzi konsekwencje wskazanej przez siebie odpowiedzi. W ten sposób uczy się dobierać odpowiednie zachowania do sytuacji, w której mógłby się znaleźć w rzeczywistości.

Dzięki aplikacji Parenting Hero, każdy rodzic:

  • może zbudować pozytywną, pełną zrozumienia i dobrych emocji relację z dzieckiem,
  • otrzymuje narzędzie, dzięki któremu może niezależnie od miejsca, w którym przebywa, w dogodnym dla siebie czasie, rozwijać swoje umiejętności komunikacji z maluchem,
  • ma do dyspozycji porady, których udzielają jedne z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych ekspertek z zakresu relacji z dziećmi, autorek bestsellerowych książek dla rodziców,
  • ma możliwość uzyskania umiejętności wychowawczych bez konieczności ćwiczenia na własnym dziecku,
  • ćwiczy w przyjemnej scenerii, nawiązującej do stylu i kolorystyki scenek, które zna już z lektur książek z serii „Jak mówić…”.

Zobacz, jak działa aplikacja „Parenting Hero”:

Obecnie aplikacja dostępna jest tylko dla użytkowników smartfonów z systemem iOS. i można ją pobrać ze sklepu App Store w cenie 23,9 zł. Aktualizacja 12.01.2018: Użytkownicy smartfonów z systemem Android mogą także  pobrać aplikację (koszt aplikacji to: 17,99 zł, a od 10 do 17 stycznia 2018 r. aplikacja będzie dostępna w promocyjnej cenie 9,99 zł.

Pobierz aplikację w sklepie App StorePobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: informacja prasowa