Apple promuje Amazon Prime Video na Apple TV

Na swoim twitterowym profilu oraz ekranie powitalnym Apple TV pod systemem tvOS Apple promuje aplikację Amazon Prime Video.

Apple promuje Amazon Prime Video na Apple TV

Na początku tego tygodnia Apple wydało nową wersję systemu operacyjnego tvOS 11.2. Teraz, w dość nietypowy dla siebie sposób, firma z Cupertino promuje na ekranie powitalnym urządzenia dostępność długo oczekiwanej aplikacji Amazon Prime Video na Apple TV.

Na ekranie możemy przeczytać dwa komunikaty, pierwszy zachęca do pobrania aplikacji Amazon Prime Video, aby uzyskać dostęp do produkcji Amazon Originals oraz popularnych filmów i programów TV. Drugi komunikat przedstawia funkcję Odtwarzanie wideo, którą można włączyć pod Apple TV 4K i odtwarzać wideo z oryginalną liczbą klatek na sekundę oraz w pełnym zakresie dynamiki. Nową opcję można włączyć w sekcji Ustawienia → Obraz i dźwięk.

System tvOS 11.2 został wydany w poniedziałek, a aplikacja Prime na ten system została opublikowana dwa dni później.

Przeczytaj również: Amazon Prime Video dostępny już w Polsce

Oprócz informacji na ekranie Apple TV, aplikacja Amazon prime Video promowana jest także na oficjalnym profilu urządzenia na Twitterze.

Ta inicjatywa Apple’a wydaje się być najmocniejszą , jaką do tej pory zastosowano na ekranie startowym Apple TV, formą promowania aplikacji firmy trzeciej przez Apple’a. Aplikacja Prime Video została zapowiedziana na WWDC 2017 tego roku.

Warto zauważyć, że aplikacja do strumieniowego przesyłania wideo od Amazona nie zezwala użytkownikom na subskrybowanie usługi Prime Video bezpośrednio za pośrednictwem Apple TV (czyli iTunes).

Zamiast tego użytkownicy muszą zarejestrować się na Prime Video przez stronę Amazon, a następnie zalogować i uwierzytelnić sie w aplikacji na Apple TV, aby uzyskać pełny dostęp do serwisu. W ten sposób Amazon może chcieć uniknąć schematu dzielenia się przychodami z Apple w przypadku subskrypcji przez aplikację. Możliwe jest również, że obie firmy uzgodniły polubowny model rozliczenia?

źródło: Apple via iDownloadBlog