„Alita: Battle Angel” Jamesa Camerona i wielkie oczy anime

Zobacz zwiastun najnowszego filmu Jamesa Camerona pt. „Alita: Battle Angel”, w którym wielkie oczy anime głównej bohaterki wywołują zdumienie.

„Alita: Battle Angel” (film, premiera 20 lipca 2018 r.)

Już od prawie dziesięciu lat mówi się o tym, że James Cameron zabiera się za nakręcenie filmu  pod tytułem „Alita: Battle Angel”. Teraz możemy obejrzeć pierwszy oficjalny zwiastun filmu, który jest poważną adaptacją słynnego anime.

We fragmentach zwiastuna widzimy naukowca Ido (w tej roli Christoph Waltz), który odkrywa i naprawia zniszczonego cyborga Alitę (Rose Salazar). Podobnie jak w innych tego typu historiach, akcja i bohaterowie są przerysowani, w filmowej adaptacji Ality postanowiono zachować gigantyczne oczy w stylu anime, które skorygowano oczywiście za pomocą komputera.

Jest to pełna akcji opowieść o nadziei, miłości i inicjacji. Kilkaset lat w przyszłości, opuszczona Alita zostaje znaleziona złomowisku Iron City przez Ido, współczującego cyberlekarza, który zabiera nieprzytomnego cyborga do swojej kliniki. Kiedy Alita się budzi, nie pamięta, kim jest i nie ma zaufania do świata, w którym się znajduje. Wszystko jest nowe dla Ality, każde doświadczenie jest pierwszym razem. Gdy uczy swojego nowego życia i poznaje zdradzieckie ulice Iron City, Ido próbuje chronić Alitę przed jej tajemniczą przeszłością.

Jednak jej nowy inteligentny, przyjaciel Hugo (Keean Johnson) proponuje jej przywołać utracone wspomnienia. Między nim a Alitą rozwija się uczucie, i jak to bywa, pojawiają się śmiertelne siły, które zagrażają jej nowemu „życiu”.  Właśnie wtedy Alita odkrywa, że ​​ma nadzwyczajne zdolności bojowe, które może wykorzystać do uratowania przyjaciół i rodziny, którą kocha. Zdeterminowana, by odkryć prawdę o swojej historii, Alita wyrusza w podróż, podczas której musi zmierzyć się z niesprawiedliwościami tego ciemnego i skorumpowanego świata. Odkrywa,, że jedna młoda kobieta może zmienić świat, w którym żyje.

Film pojawi się wersji 2D i 3D w kinach, ale dopiero 20 lipca 2018 roku.

Zobacz także: „Ghost in the Shell” to bardziej cyberpozory niż cyberpunk, ale…

Czy powiększenie oczu Alicie wystarczy, aby wrogowie lękali się tytułowej bohaterki? Poniżej możesz zobaczyć pierwowzór z anime oraz filmowy odpowiednik:

Alita: anime vs. film
Alita: anime (po lewej) vs. film (po prawej)

Niestety Cameron nie reżyseruje tego filmu, jest jego producentem, a dwa lata temu reżyserię powierzył Robertowi Rodriguezowi, po tym jak zdecydował, że świat potrzebuje kilku sequeli Avatara. Choć Rodriguez nie miał ostatnio wielkich sukcesów kinowym, zwiastun wydaje się bardziej przypominać faceta, który stworzył Sin City, a nie tego, który stworzył Sin City: A Dame to Kill For.

Poniżej możesz obejrzeć oficjalny zwiastun filmu „Alita: Battle Angel”:

źrodło: 20th Century Fox via Engadget