Messenger Kids, czyli komunikator mobilny dla dzieci

Facebook wydał w Stanach Zjednoczonych wersję komunikatora Messenger Kids dla dzieci, z funkcją kontroli rodzicielskiej.

Messenger Kids - komunikator mobilny Facebooka dla dzieci

Użytkownicy systemu iOS w Stanach Zjednoczonych mogą zainstalować już nową aplikację mobilną od Facebooka o nazwie Messenger Kids. Dzięki niej rodzice mogą zdalnie monitorować i zarządzać korzystaniem z komunikatora przez dzieci, za pomocą zestawu odpowiednio zaprojektowanych narzędzi do kontroli rodzicielskiej.

Messenger Kids jest zgodna z ustawą o prywatności i ochronie dzieci w internecie (COPPA) oraz pozbawiona jest całkowicie reklam. Oznacza to, że informacje związane z korzystaniem z aplikacji przez najmłodszych nie są wykorzystywane do wyświetlania reklam.

Nowy komunikator mobilny został zaprojektowany z myślą o dzieciach – od GIF-ów, ramek, filtrów i naklejek, po maski i narzędzia do rysowania. Dzieci mogą wysyłać zdjęcia, filmy lub wiadomości tekstowe do przyjaciół i dorosłych krewnych, którzy otrzymają je za pośrednictwem zwykłej aplikacji Messenger.

Messenger Kids jest pełen funkcji, dzięki którym dzieci mogą komunikować się przez smartfona z innymi użytkownikami. Po skonfigurowaniu konta przez rodzica, dzieci mogą rozpocząć czatowanie, także za pomocą wideorozmów. Co ciekawe, kontakty zatwierdzają także rodzice, więc nikt niepowołany nie będzie nagabywał pociech. Dzięki wbudowanym funkcjom kontroli rodzicielskiej, rodzice mogą bardzo łatwo dostosować funkcje aplikacji.

Messenger Kids (screen aplikacji na iOS)Messenger Kids (screen aplikacji na iOS)

Każde konto dziecka w programie Messenger Kids musi być skonfigurowane przez rodzica. Cały proces odbywa się w czterech prostych krokach:

  1. Pobierz: najpierw należy pobierać aplikację Messenger Kids na iPhone’a, iPada lub iPoda touch dzieckam ze sklepu App Store.
  2. Uwierzytelnij: następnie należy uwierzytelnić urządzenie dziecka za pomocą swojej własnej nazwy użytkownika i hasła do konta na Facebooku. W tym kroku nie jest tworzone nowe konto dla dziecka, ani dziecko nie będzie miało dostępu do konta rodzica na Faacebooku.
  3. Utwórz konto: zakończenie procesu konfiguracji, polegające na utworzeniu konta dla dziecka, gdzie wszystko, co należy zrobić, to podać jego imię i nazwisko. Następnie urządzenie może zostać przekazane dziecku, aby mogło zacząć rozmawiać z rodziną i 
  4. Dodawanie kontaktów: aby dodać osoby do zatwierdzonej listy kontaktów dziecka, należy przejść do panelu kontroli rodzicielskiej Messenger Kids w głównej aplikacji Facebook. Aby się tam dostać, należy wybrać Więcej w prawym dolnym rogu głównej aplikacji Facebooka, a następnie Messenger Kids w sekcji Przeglądaj.

Konfiguracja aplikacji Messenger KidsAplikacja mobilna dostępna jest obecnie na urządzenia z systemem iOS i można ją pobrać tylko w USA. W najbliższych miesiącach pojawi się międzynarodowa wersja appki w sklepach Amazon, App Store i Google Play.

Więcej informacji na temat aplikacji można znaleźć na stronie messengerkids.com.

Pobierz aplikację w sklepie App Storeźródło: iDownloadBlog via Facebook