Jaka jest różnica między tradycyjną walutą a kryptowalutą?

Oto 5 kluczowych różnic między tradycyjną walutą i kryptowalutą, przedstawione w prostych słowach na jednej infografice.

5 najważniejszych różnic między tradycyjną walutą a kryptowalutą (infografika)

Infografika, przygotowana przez London Block Exchange (instytucję, która wydała kartę LBX do płatności Bitcoinami) w klarowny sposób przedstawia najważniejsze różnice między klasycznymi walutami (pieniędzmi) a cyfrowymi walutami, zwanymi kryptowalutami.

Oto TOP 5 najważniejszych różnic pomiędzy tradycyjnymi pieniędzmi (walutami) a walutami cyfrowymi (kryptowalutami):

  1. KONTROLA: tradycyjne waluty są kontrolowane przez instytucje finansowe (banki) oraz rządy państw, natomiast kryptowaluty nie są kontrolowane przez żadne scentralizowane instytucje.
  2. TWORZENIE: waluty tworzone są są przez rządy państw, natomiast kryptowaluty przez oprogramowanie.
  3. NOŚNIK: pieniądze wykonane są z papieru (banknoty) lub metalu (monety) w przypadku finansów blockchain określa je jedynie fragment kodu komputerowego.
  4. CZAS TRANSAKCJI: w przypadku tradycyjnych przelewów bankowych (nawet w internecie) operacja transferu środków może trwać nawet 24 godziny, transakcje i przelewy za pomocą kryptowalut odbywają się obecnie niemal natychmiastowo.
  5. BEZPIECZEŃSTWO: transakcje online za pomocą bankowości internetowej lub pośredników przelewów do zakupów internetowych narażone są na ataki hackerów; dodatkowo wartość waluty podatna jest na zewnętrzne manipulacje; w przypadku kryptowalut transakcje online są praktycznie nie do przejęcia przez hackerów a samą walutą nie da się manipulować.

Zobacz także: Jak Bitcoin dochodzi do 10 000 $ – rok kryptowaluty

Oto infografika przedstawiająca w przejrzysty sposób powyższe różnice, które pozwolą Ci się zorientować, jakie cechy odróżniają tradycyjne waluty od Bitcoina i innych kryptowalut, które są coraz bardzie popularne.

TOP 5 najważniejszych różnic pomiędzy tradycyjna walutą a kryptowalutą (infografika)
TOP 5 najważniejszych różnic pomiędzy tradycyjna walutą a kryptowalutą

źródło: London Block Exchange