Ranking najszybciej ładujących się smartfonów (2017)

Którego smartfona naładujemy najszybciej? Zobacz najnowsze zestawienie smartfonów, których bateria zostanie najszybciej naładowana w ciągu 30 minut i godziny.

Jeśli uświadamiasz sobie, że Twój telefon właśnie się rozładowuje, zwykle wpadasz w panikę czy kilka procent baterii wystarczy Ci do kolejnego podłączenia smartfona do ładowarki. Serwis Tom’s Guide przetestował 10 najlepszych flagowców 2017 roku i wyłonił niekwestionowanego zwycięzcę w szybkości ładowania baterii, którym jest OnePlus 5T.

Dobrą wiadomością jest to, że większość popularnych smartfonów z systemem Android oferuje obecnie pewną formę szybkiego ładowania za pośrednictwem kabla USB-C. W przypadku najnowszych iPhone’ów można uzyskać szybkie ładowanie, ale tylko wtedy, gdy zapłacimy dodatkowo za 29-watowy zasilacz i przejściówkę kabla USB-C na Lightning (łącznie około 68 USD, czyli 240 zł) – taki wariant użyto też w poniższym teście oraz standardowej ładowarki w osobnym.

Podczas pierwszej rundy testów ustalono, jaki procent baterii mogą osiągnąć wybrane modele telefonów po 30 minutach ładowania. W czasie badania urządzenia były włączone, ale ekrany były wygaszone. W przypadku iPhone’a 8, iPhone’a 8 Plus i iPhona X użyto zarówno standardowej wtyczki AC, jak i opisanego zestawu do szybkiego ładowania z przejściówką, aby uzyskać wyniki w dwóch testach porównawczych.

Przeczytaj także: Jaka jest żywotność baterii iPhone’a X?

OnePlus 5T to obecnie najszybszy smartfon w rankingu szybkości ładowania (30 minut)

Najnowszy OnePlus 5T zajął pierwsze miejsce w rankingu, osiągając imponujące 59 proc. naładowanej baterii w czasie 30 minut. W przeciwieństwie do większości innych telefonów z Androidem, nie korzysta on z technologii QuickCharge firmy Qualcomm. Zamiast tego wykorzystuje zastrzeżoną usługę Dash Charge, która zapewnia wyższe natężenie prądu niż QuickCharge i wykorzystuje dedykowane obwody w ładowarce do zarządzania ciepłem.

Kolejnym najlepszym telefonem w pierwszej rundzie testów był LG V30 zajmując drugie miejsce z baterią naładowaną do 53 proc. iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus kolejno zamykają pierwsza piątkę zestawienia z wynikami odpowiednio 50 proc., 49 proc. i 47 proc. Takie wyniki uzyskano przy użyciu zestawu do szybkiego ładowania, które Apple sprzedaje osobno.

Wśród innych telefonów w rankingu warte znalazły się Galaxy Note 8, S8 i S8+, które można naładować od 35 do 38 procent (przedstawione zostały jako jedna pozycja w poniższym zestawieniu). Smartfony Google’a Pixel 2 i Pixel 2 XL miały także porównywalne osiągi.

TOP 7 smartfonów z najlepszym czasem ładowania baterii (2017)
TOP 7 smartfonów z najlepszym czasem ładowania baterii (2017)

Wyniki w przypadku godzinnego ładowania (60 minut)

Po godzinnym ładowaniu, OnePlus 5T po raz kolejny jest niekwestionowanym zwycięzcą, osiągając 93 proc. w 60 minut. LG V30 zdobył drugie miejsce, na poziomie 86 proc., a najnowsze iPhony rywalizowały o trzecie miejsce, chociaż iPhone X napełniła największą część baterii, bo 81 proc. Takie wyniki iPhone’y mogą osiągnąć dzięki przejściówce na USB C i specjalnej 29-watowej ładowarce!

Ranking TOP 10 smartfonów pod względem czasu ładowania

model smartfona30 minut60 minut
OnePlus 5T59%93%
LG V3053%86%
iPhone X50%81%
iPhone 849%80%
iPhone 8 Plus47%79%
Google Pixel 2 i 2 XL38%75%
Galaxy S8, S8+, Note835%74%

Ile czasu potrzeba iPhone’om przy ładowaniu adapterami dołączanymi w pudełku?

Należy jednak pamiętać, że iPhone’y ładują się wolniej niż reszta sprzętu jeśli będziemy je ładować oryginalnie dołączanymi ładowarkami. Na przykład iPhone X naładował się zaledwie do 17 proc. po 30 minutach.

Czas ładowania iPhone X, iPhone 8 i iPhone 8 Plus - przy pomocy oryginalnych ładowarek

Poniżej wyniki ładowania baterii iPhone’ów przy użyciu standardowych ładowarek:

model smartfona30 minut60 minut
iPhone 830%58%
iPhone 8 Plus26%55%
iPhone X17%37%

Wyniki są w tym przypadku wyraźnie słabsze, aż od 20 do 30 proc. mniej baterii naładujemy w tym samym czasie, niż przy pomocy zestawu z USB typu C.

Podsumowanie

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli szybkie naładowanie baterii telefonu jest dla Ciebie priorytetem, to OnePlus 5T jest w tym mistrzem. W cenie 499 USD, to także wciąż najbardziej przystępny cenowo telefon, który można kupić zachowując przy tym niezłą specyfikację i wydajność na poziomie współczesnych flagowców.uzyskać ze specyfikacją i wydajnością na poziomie flagowym.

źródło: Tom’s Guide – Tested: OnePlus 5T Is the Fastest-Charging Smartphone