Mobilny Firefox 58 Beta dostępny na Androida

Przeglądarka mobilna Firefox 58 beta zapewnia obsługę progresywnych aplikacji internetowych, formatu FLAC i wiele więcej – dostępna na Androidzie.

Firefox 58 Beta na Androida w sklepie Google Play

Ponad miesiąc temu dowiedzieliśmy się, że Firefox 58 będzie pozwał na dodawanie skrótów do progresywnych aplikacji internetowych (Progressive Web Apps  – PWA) do ekranu głównego urządzeń mobilnych. Teraz w wersji przeglądarki Firefox 58 Beta można to robić na urządzeniach z systemem Android.

Oprócz tego wprowadzono także kilka innych nowych funkcji, w tym obsługę formatu FLAC i dwie nowe lokalizacje. Co ciekawe, widget wyszukiwania Firefoxa zniknął z ekranu głównego.

Główną nowością Firefoksa 58 jest jednak obsługa progresywnych aplikacji internetowych (czyli PWA). Server Workers, jedna z technologii umożliwiających obsługę PWA, po raz pierwszy zadebiutowała w Firefoksie 44, ale teraz zaczyna w pełni działać na mobile’u. W mobilnej przeglądarce internetowej Firefox 58 dodano również przycisk do paska adresu dla aplikacji PWA, który pozwala dodać skrót do ekranu głównego. Niestety dodane mobilne appki internetowe nie pojawiają się w zakładce z launchera tak jak w przypadku PWA pod mobilnym Chrome’em, ale to dopiero początek.

Firefox 58 Beta obsługuje również odtwarzanie plików muzycznych w formacie FLAC (Free Lossless Audio Codec) oznacza to, że ​​można słuchać muzyki w wyższej jakości niż było to możliwe do tej pory w Firefoksie. Oczywiście wszystko zależy od tego, czy znajdziesz pliki FLAC, które można odtwarzać za pomocą przeglądarki Firefox.

Firefox 58 Beta (Android)
Firefox 58 Beta (Android)

W nowej becie dodano także obsługę języka bengalskiego z Bangladeszu (bn-BD) i nepalskiego (ne-NP). Niestety, widżet wyszukiwania Firefox Search dla ekranu głównego został w tej wersji usunięty, ale jest szansa, że ​​i tak go nie używałeś.

Firefox 58 w ostatecznej wersji powinien pojawić się w styczniu 2018 roku, więc do tego czasu możemy doczekac się jeszcze kilku nowości. Jeśli już teraz chcesz korzystać z wersji beta Firefoksa 58, możesz go pobrać ze sklepu Google Play i zainstalować na urządzeniu z systemem Android:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Android Police