Aplikacja Twitter Lite trafiła na Androida w 24 krajach

Twitter udostępnił lżejszą wersję aplikacji Twitter Lite na Androida w sklepie Google Play kolejnych 24 krajów na świecie.

Twitter Lite

Twitter Lite został po raz pierwszy wydany około osiem miesięcy temu jako Progressive Web App (PWA). A już we wrześniu br., mieszkańcy Filipin mogli pobrać lżejszą wersję natywnej aplikacji mobilnej na Androida ze sklepu Google Play, pomimo że aplikacja jest funkcjonalnie identyczna z PWA.

Od teraz appka Twitter Lite pojawiła się także w 24 nowych krajach: Algieria, Bangladesz, Boliwia, Brazylia, Chile, Kolumbia, Kostaryka, Ekwador, Egipt, Izrael, Kazachstan, Meksyk, Malezja, Nigeria, Nepal, Panama, Peru, Serbia, Salwador, RPA, Tajlandia, Tunezja, Tanzania i Wenezuela.

Chociaż na liście nie ma Polski, a chciałbyś korzystać z lekkiego klienta Twittera na swoim urządzeniu mobilnym, wystarczy po prostu przejść na stronę: mobile.twitter.com na przeglądarce mobilnej w dowolnym miejscu na świecie.

Po wejściu na tę stronę można utworzyć zakładkę do ekranu głównego smartfona i korzystać dokładnie tak samo jak z aplikacji Twitter Lite. Dzięki temu nie trzeba nic instalować, oszczędzając jeszcze więcej miejsca w pamięci urządzenia.

Screen aplikacji mobilnej Twitter Lite

Niezależnie od tego, czy korzystasz z aplikacji progresywnej Twitter Lite w przeglądarce mobilnej, czy tej ze sklepu Google Play, jest ona tak samo szybka, zajmuje mniej miejsca i jest przyjazny dla danych:

  • ładuje się szybko w sieciach 2G i 3G i oferuje wsparcie offline w przypadku tymczasowego utraty połączenia,
  • minimalizuje zużycie danych i oferuje tryb oszczędzania danych, aby pobierać tylko obrazy lub filmy, które chcesz zobaczyć,
  • zmniejsza rozmiar instalacji do mniej niż 3 MB, więc nie zajmuje dużo miejsca w telefonie.

Natywna aplikacja Twitter Lite dostępna jest w wymienionych wyżej krajach w sklepie Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Android Police via Twitter Blog