Nowy Snapchat oddziela posty znajomych od treści publicznych

W przeprojektowanej aplikacji mobilnej Snapchat już nie pomylimy wiadomości od znajomych z wiadomościami sponsorowanymi i publicznymi.

Przeprojektowany Snapchat w 60 sekund - Evan Spiegel

Najważniejszą zmianą w nowej wersji aplikacji Snapchat jest oddzielenie treści naszych znajomych od publicznych snapów wydawców. Prezes Snapa Evan Spiegel napisał, że ​​Snapchat zawsze był nastawiony przede wszystkim na rozmowę z przyjaciółmi, a dzięki nowemu układowi aplikacji, będziemy mogli to robić jeszcze łatwiej.

Wraz z nadchodzącą wersją przeprojektowanego Snapchata zostaną oddzielone snapy znajomych od treści mediowych. Jest to ważny krok w kierunku wzmocnienia naszych relacji z naszymi przyjaciółmi i naszych relacji z mediami.

Przed tą zmianą, po otwarciu aplikacji przechodziliśmy od razu do kamery. Należało przesunąć palcem w lewo, aby dostać się do wiadomości, po przesunięciu palcem w prawo, przechodziliśmy do swoich treści i dopiero po kolejnym przesunięciu do zakładki Odkrywaj (Discover).

Teraz, po otwarciu aplikacji nadal jesteśmy przenoszeni do aparatu, ale przesunięcie w lewo prowadzi teraz do nowej dynamicznej zakładki „Znajomi”. Znajdują się tam czaty i historie znajomych. Przesunięcie w prawo spowoduje przejście na nową stronę Discover (Odkrywaj), na której wyświetlone zostaną wszystkie subskrypcje i najbardziej interesujące Historie. Znajdziemy tam także sugestie, które wybierane będą na podstawie zachowań użytkownika w aplikacji.

Zrzuty ekrany z nowej aplikacji mobilnej Snapchat
Zrzuty ekrany z nowej aplikacji mobilnej Snapchat

Oddzielenie społeczności znajomych od mediów, pozwoli zbudować najlepszy sposób komunikowania się z przyjaciółmi i oglądania publicznych treści.

Poniżej możesz obejrzeć film, aby dowiedzieć się, jak działa nowy Snapchat:

Tutaj możesz zobaczyć wygląd nowej aplikacji Snapchat w akcji:

źródło: Snap inc. – Introducing the new Snapchat