No to, stało się: Bitcoin osiągnął wartość 10000 $

Bitcoin, jedna z najbardziej popularnych walut xyfrowych (kryptowalu) osiągnęła zawrotną wartość 10 tysięcy dolarów za sztukę!

Cyfrowa waluta, o której na poważnie mówi się na Wall Street, jest w ogromnej bańce, która wzrosła w tym roku o ponad 875%. Teraz kryptowaluta Bitcoin (BTC) osiągnęła po raz pierwszy wartość 10 000 USD.

Zobacz drogę Bitcoina do wartości 10 000 dolarów na infografice: Jak Bitcoin dochodzi do 10 000 $ – rok kryptowaluty

Wirtualna waluta, która przyciągnęła uwagę Wall Street i Main Street, osiągnęła spodziewany próg około godziny 1:26 ET, zgodnie z danymi z Markets Insider.

Waluta oscylowała wokół psychologicznej bariery 10 tysięcy dolarów przez cały wtorek. Nie minął nawet tydzień, aby BTC z 7979 USD w zeszły czwartek wyskoczyła o 2000 USD więcej w zaledwie 5 dni.

Bitcoin to najbardziej szalona i rekordowa waluta tego roku.  Oprócz wzrostu o prawie 9000 dolarów od początku roku, kryptowaluta przeszła kilka podziałów w swoim blockchainie, w tym jeden w sierpniu, który zaowocował stworzeniem waluty z klonem monet bitcoinowych. Nieporozumienia co do tego, jak moneta powinna się skalować, nadal dzielą brokerów i rządy państw w społeczności bitcoinów.

Bitcoin (BTC) warty 10000 dolarów (kurs z 28.11.2017 r.)
Bitcoin (BTC) warty 10000 dolarów (kurs z 28.11.2017 r.)

Wall Streeters, w tym CEO JPMorgan, Jamie Dimon, wyśmiały kryptowalutę jako użyteczne narzędzie tylko dla przestępców. We wrześniu Robert Shiller, jeden z najbardziej znanych ekonomistów na świecie, powiedział, że bitcoin jest „najlepszym przykładem bańki technologicznej”.

Mimo to wiele firm z Wall Street uważnie przygląda się bitcoinom. Przede wszystkim CME i Cboe, dwie gigantyczne giełdy kontraktów terminowych i instrumentów pochodnych, mają wprowadzić kontrakty futures na bitcoiny. Wiele firm handlowych, w tym Virtu, DRW i B2C2, ma zapewnić płynność na takich rynkach.

Jeśli chodzi o przyszłość monety, wiele osób uważa, że ​​rok 2018 będzie rokiem, w którym tradycyjne firmy usług finansowych wkroczą na rynek kryptowalut, który obecnie jest zdominowany głównie przez mniejsze firmy i handlowców.

źródło: Business Insider