Aktualizacja aplikacji YouTube na iOS-a naprawia problem z baterią

Google wydało aktualizację aplikacji mobilnej YouTube (wersja 12.45) na iPhone’a i iPada, która naprawia problem związany z szybszym rozładowywaniem się baterii.

YouTube (wersja 12.45) - iOS

Dwa tygodnie temu wielu użytkowników iPhone’a i iPada zauważyło poważne problemy z baterią podczas odtwarzania filmów w aplikacji mobilnej YouTube. Urządzenie robiło się nienaturalnie ciepłe, a bateria szybko się wyczerpywała podczas korzystania i pozostawienia aplikacji otwartej w tle.

Dzisiejsze uaktualnienie aplikacji YouTube zdaje się naprawiać ten problem. Aplikacja YouTube zawsze pobierała więcej baterii niż inne appki i wydawało się, że problem dotyczy także samego systemu iOS 11 i kodu aplikacji, która zwiększyła dodatkowo zużycie energii.

Niektórzy użytkownicy twierdzili, że oglądanie 15-minutowego klipu wideo może zużywać więcej niż 10% baterii iPhone’a i sprawić, że urządzenie stanie się zauważalnie cieplejsze. Jest to znacznie wykraczające poza normalne użytkowanie, bowiem oglądanie wideo nie jest zadaniem wymagającym dużej mocy obliczeniowej lub skomplikowanej pracy procesora graficznego.

W oficjalnej informacji o wersji YouTube 12.45 na iOS-a czytamy, że „Naprawiono problem związany z użyciem baterii”.

Nie jestem w stanie powiedzieć, czy poprawka rzeczywiście eliminuje ten problem. W poprzedniej wersji nie odnotowałem bowiem u siebie szybszego zużycia baterii. Podobnie w nowej wersji, więc jest szansa, że poprawka naprawia zarządzanie baterią.

Aktualizację aplikacji YouTube do wersji 12.45 pobierzesz ze sklepu App Store.

Pobierz aplikację w sklepie App Store