My Tamagotchi Forever trafi na smartfony w 2018 roku

Symulator pupilów domowych My Tamagotchi Forever pojawi się w wersji na smartfony w 2018 roku, tymczasem gra dostępna jest już na urządzenia z iOS-em w Kanadzie.

My Tamagotchi Forever od Bondai Namco

Tamagotchi obchodzi w tym roku swoje 20 urodziny, dlatego pojawiła się specjalna rocznicowa edycja zabawki, która z pewnością pojawiła sie na liście prezentów świątecznych niejednego dziecka.

Ale to nie koniec dobrych wiadomości, ponieważ już w 2018 roku wirtualny zwierzak pojawi się w końcu na smartfonach! Aplikacja o nazwie My Tamagotchi Forever (od Bondai Namco) na urządzenia z systemami iOS i Android, pozwoli użytkownikom hodować mobilne zwierzątko i obserwować jego metamorfozę.

Gra rozgrywać się będzie między innymi w „Tamatown” (czyli Tamamiasteczku), domu dla innych uroczych mieszkańców, z którymi można się będzie zaprzyjaźnić, podobnie jak w najnowszej grze mobilnej od Nintendo pod tytułem Animal Crossing: Pocket Camp.

Zadaniem właściciela wirtualnego zwierzaka Tamagotchi będzie zapewnienie mu jedzenia, nakarmienie, wykąpanie, ubranie i położenie na czas do łóżka. I można oczekiwać, że za każdym razem, gdy stworzenie będzie chciało zwrócić na siebie uwagę, na urządzeniu mobilnym będzie wyskakiwało stosowne powiadomienie push.

Jeśli użytkownik nie będzie zapewniał swojemu ulubieńcowi wszystkich niezbędnych do życia warunków, może wyrosnąć na nadąsanego ogra. Dzięki minigrom w aplikacji, właściciele zwierzątek będą mogli zarabiać monety, którymi możliwe będzie odblokowanie dodatkowych przedmiotów, jedzenia, kostiumów i dekoracji. Twórcy przewidzieli także opcję dla leniwych i za prawdziwe pieniądze (mikropłatności w grze), gadżety będzie można zdobyć od razu…

Oto oficjalny zwiastun gry na iPhone’a i urządzenia z Androidem:

Gra jest już dostępna w kanadyjskim AppStorze, natomiast w pozostałych krajach pojawi się w 2018 roku wraz z wydaniem globalnym.

My Tamagotchi Forever - screen z aplikacji My Tamagotchi Forever - screen z aplikacji

Na oficjalnej stronie internetowej My Tamagotchi Forever można zostawić namiary na siebie (e-mail), żeby zostać poinformowanym o premierze aplikacji: mytamagotchiforever.com

źródło: Engadget via Bondai Namco