Drukarki robią za scenografię w klipie zespołu OK Go

W teledysku do utworu „Obsession” zespołu OK Go wykorzystano 557 drukarek i mnóstwo gładkiego papieru Double A – podobno poddano go recyklingowi…

OK Go - kadr z teledysku do utworu „Obsession”

Amerykański zespół OK Go, grający indie rock, znany jest z niesamowicie kreatywnych teledysków. Od skuterów, przez samochody, samoloty, po ruchome bieżnie – wykorzystują to wszystko do stworzenia unikatowej choreografii dla swojej sztuki. Ale tym razem zespół zdecydował się na wybór nieco starszych urządzeń – drukarek.

W nowym klipie do utworu pod tytułem „Obsession”, zespół OK Go wykorzystał ścianę zbudowana z 557 drukarek, które używane są tylko jako dynamicznie zmieniające się tło dla zespołu. Podczas kręcenia tego wideoklipu poszło sporo papieru i można byłoby się zastanawiać, czy środowiska ekologów będą zadowolone.

Jednak zespół pomyślał o tym problemie i zespół zaznaczył, że cały wykorzystany papier został poddany recyklingowi, a wpływy zostały przekazane organizacji Greenpeace.

 

Teraz, gdy ewentualne obawy o drzewa i środowisko nieco się zmniejszyły, można spokojnie obejrzeć wideoklip. Jednak zanim to zrobisz, przeczytaj poniższe wskazówki od zespołu:

W filmie jest wiele migających kolorów. Jeśli jesteś podatny na ataki, bądź proszę ostrożny. Efekty zastosowane w wideo będą o wiele lepsze, jeśli ręcznie ustawisz rozdzielczość filmu YouTube na 1440p lub 2160p (kliknij ikonę koła zębatego w prawym dolnym rogu playera i wybierz Jakość). Pozostawienie w trybie „Automatyczna” powoduje pewne bardzo intensywne zniekształcenia w kilku ujęciach. W momencie, gdy kolory i wzory mieszają się, mogą pojawić się pewne problemy na skompresowanym obrazie.

Dobrzy ludzie z YouTube’a pracowali z zespołem nad rozwiązaniem tego problemu (jest to problem z ograniczoną szybkością), ale nie zostało to jeszcze szybko naprawione, ponieważ w Stanach Zjednoczonych jest Święto Dziękczynienia i wszyscy spędzają teraz czas ze swoimi rodzinami! No i prawidłowo.

źródło: TechCrunch via OK Go – Obsession Video Credits