„Sonic the Hedgehog 2” za darmo z okazji 25-lecia

Z okazji 25-lecia, firma Sega udostępniła grę mobilną „Sonic the Hedgehog 2” za darmo na urządzenia mobilne z systemem iOS oraz Android.

Sonic the Hedgehog 2 za darmo

Sega dodała kolejny klasyczny tytuł do swojej darmowej kolekcji gier Sega Forever, udostępniając bezpłatnie do pobrania „Sonic the Hedgehog 2” na iOS-a, Androida i tvOS. Wszystko to z okazji 25 rocznicy wydania oryginalnej wersji gry na konsolę do gier Genesis.

Druga gra z serii Sonic dla Sega Genesis, Sonic the Hedgehog 2, kontynuuje szybką akcję znaną z pierwszej części. Dodatkowo dodano tu nowe funkcje wraz ze stylem graficznym i złożonymi poziomami platform. W drugiej części Sonica została dodana druga grywalna postać lis zwany Tails, który ma pomagać Sonicowi przez całą grę, a także służy jako przeciwnik w nowym trybie dla wielu graczy.

Zobacz też: 5 kultowych gier retro od Sega Forever teraz za darmo

W grze dostępnych jest 12 plansz, w tym podwodne jaskinie i kasyna, w komplecie z bossami i wyzwaniami, jakimi są zebranie wszystkich Szmaragdów Chaosu i przejście do Super Sonic. Ta wersja dodaje tajemną Strefę Ukrytych Pałaców, która nie była zawarta w oryginalnym wydaniu, a także opcję grania jako Knuckles, postać wprowadzona później do serii.

Uruchamiana z prędkością 60 klatek na sekundę na ekranie panoramicznym i ze zremasterowaną ścieżką dźwiękową gra pozwala również graczom na zapisywanie ich postępów w dowolnym momencie. Dzięki temu gra mobilna sprawdzi się podczas krótkich rozgrywek na przystanku autobusowym. Uwzględniono także tryb multiplayer online, dzięki czemu można grać ze znajomymi lub przypadkowymi przeciwnikami z całego świata.

Podobnie jak w przypadku innych gier z serii Sega Forever, w „Sonic the Hedgehog 2” można grać dzięki reklamom w grze. Za około 9 zł (1,99 USD) można użyć opcji usunięcia reklam.  Gra  w wersji 4.0 wymaga do działania systemu iOS 8.0 lub nowszego, jest kompatybilna z urządzeniami iPhone, iPad i iPod touch, a także można ją odtwarzać na Apple TV. Gra działa także na urządzeniach z Androidem 4.2 lub nowszym.

Gra została oryginalnie wydana 21 listopada 1992 roku w Japonii, w tym roku obchodzimy 25 rocznicę jej wydania. „Sonic 2” dołącza do swojego poprzednika w zestawie Sega Forever, wraz z opracowanym przez Sonic Team „Ristar”, „Altered Beast”, „Comix Zone” i innymi klasycznymi tytułami.

Pobierz grę ze sklepu App Store lub Google Play, klikając na poniższe przyciski:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Sonic via Apple Insider