Gracze Pokémon Go muszą złapać 3 mld pokemonów do niedzieli

W grze Pokémon Go  startuje nowa zabawa o nazwie Global Catch Challenge, w której gracze muszą złapać 3 miliardy pokemonów do 26 listopada.

Global Catch Challenge w Pokemon GO (lista nagród)

Niantic uruchomił w niedzielę Global Catch Challenge (zapraszając fanów do wspólnego złapania 3 miliardów Pokémonów w zamian za nagrody) i jest na dobrej drodze, aby zorganizować największe na świecie polowanie w grze.

Im więcej Pokémonów zostanie złapanych przez trenerów z całego świata, tym więcej nagród zostanie rozdanych, w tym rzadkie potwory takie jak Farfetch’d (które będą dostępne na całym świecie przez 48 godzin, kiedy gracze osiągną złotą nagrodę). To samo dotyczy Kangaskhan – który jest obecnie ograniczony do Oceanii – pojawi się w Azji Wschodniej w tym samym czasie. Zabawa trwa tylko do 26 listopada. Do tego czasu gracze muszą ukończyć zadanie, w przeciwnym razie nagrody przepadną.

Nie pozostało więc nic innego jak podnieść tyłek z kanapy w te chłodne dni i trochę się poruszać, jeśli chcesz wziąć udział w tym globalnym wydarzeniu. Wygląda jednak, że wysiłki wszystkich trenerów z całego świata nie pójdą na marne, więc zabawa może się opłacić.

Przeczytaj również: Lista wszystkich pokemonów z Pokémon GO

Pierwszy zestaw nagród (w tym podwójne XP i sześciogodzinny timer na Pokémon-attracting incense) są już dostępne. Oznacza to, że gracze złapali już 500 mln pokemonów.  Srebrna nagroda, która zostanie odblokowana po 1,5 mld złapanych stworków, to dodatkowo podwójny pył do startu.

Co więcej, coraz więcej potworów pojawia się obecnie na całym świecie i nadal będzie się pojawiać, gdy więcej punktów zostanie zabezpieczonych. A jeśli nadal nie masz dość słodkich stworzeń, wydarzeniu towarzyszy również seria filmów, w których trenerzy podróżują po świecie, łapiąc Pokémony:

źródło: Engadget via Pokemon Go Live – Pokémon GO Travel and the Global Catch Challenge