Amazon zapowiedział serial sci-fi „Electric Dreams”

To będzie sztosik serial, na który czeka niejeden fan sci-fi – „Electric Dreams” na postawie opowiadań Philipa K. Dicka – już 12 stycznia 2018 r. w Amazon Prime.

Electric Dreams (Amazon Prime series)

Amazon ogłosił, że na początku przyszłego roku odbędzie się premiera nowego serialu Prime Original pod oryginalnym tytułem „Philip K. Dick’s Electric Dreams”. Serial będzie 10-odcinkową antologią science fiction opartą na opowiadaniach kultowego autora science fiction Philipa K. Dicka, a każdy odcinek będzie osobną adaptacją jednej z jego opowieści.

Niektórzy mogą nie znać twórczości Dicka, ale na pewno słyszeliście o różnych filmach opartych jego książkach. Pamięć Absolutna (oryg. Total Recall), Raport Mniejszości (oryg. Minority Report) i Przez ciemne zwierciadło (oryg. Scanner Darkly) to wszystko to adaptacje jego światów. Łowca androidów (oryg. Blade Runner) Ridleya Scotta jest prawdopodobnie jedną z najsłynniejszych adaptacji powieści z 1969 roku pt. Czy androidy śnią o elektrycznych owcach? (oryg. Do Androids Dream of Electric Sheep?). Nazwa nowej serii Amazonu również wydaje się być inspirowana tym tytułem.

Ta produkcja nie nie jest pierwszą dystopijną propozycją Amazon Prime tego klasycznego autora. Nagrodzony przez krytykę i nagradzany Emmy Człowiek z Wysokiego Zamku (oryg. The Man in the High Castle), który miał swoją premierę w 2015 roku, jest oparty na powieści o tej samej nazwie i doczekał się już 3 sezonów.

Przeczytaj również: Serial „Electric Dreams” na podstawie opowiadań Philipa K. Dicka

Wygląda na to, że serial „Electric Dreams” może być kolejnym hitem firmy Amazon. Każdy odcinek będzie miał gwiazdorską obsadę, w tym Steve Buscemi, Bryan Cranston, Greg Kinnear, Maura Tierney, Vera Farmiga, Essie Davis i inni. Niektórzy z reżyserów to Tony Grisoni (Fear and Loathing in Las Vegas), Matthew Graham (Doctor Who), Travis Beacham (Pacific Rim) i Jessica Mecklenburg (Stranger Things).

Cieszymy się, że możemy podzielić się fantastycznym światem Philipa K. Dicka, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy – powiedział Brad Beale, wiceprezes Amazon ds. pozyskiwania treści telewizyjnych.

Jedyne, czego brakuje w zapowiedzi Amazonu, to, które z dzieł Dicka zostały wykorzystane do nakręcenia serialu… Do czasu swojej śmierci w 1982 roku, autor opublikował 44 powieści i napisał ponad 120 opowiadań. Ci, którzy są zaznajomieni z jego twórczością, mogliby w powyższym zwiastunie odnaleźć nawiązania do konkretnych opowiadań autora.

„Electric Dreams” na podstawie opowiadań Philipa K. Dicka będzie dostępny bezpłatnie dla członków Amazon Prime od 12 stycznia 2018 r. Nie wiemy, czy w polskiej wersji serwisu serial będzie dostępny w dniu premiery, ale bardzo na to liczę!

źródło: TechSpot – Amazon announces sci-fi series 'Philip K. Dick’s Electric Dreams’ via Amazon