Powerbank Tesli z takim samy akumulatorem jak Model S i X

Akumulator Tesli do ładowania smartfonów ze złączem Lightning lub microUSB uzupełni Twój świat gadżetów z logo producenta.

Powerbank Tesla

W tym tygodniu firma Elona Muska zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży superszybkiego supersamochodu Roadster i nowej elektrycznej ciężarówki. Ale jest też jeden nowy gadżet, na który będą mogli sobie wszyscy pozwolić :)

Tesla, wraz ze wszystkimi innymi nowościami, uruchomiła także Tesla Powerbank zaprojektowany w stylu Tesli. Przenośny akumulator może ładować iPhone’y, iPady i inne urządzenia, które ładuje się kablem microUSB.

Akumulator o pojemności 3 350 mAh jest wzorowany na stacji ładującej Tesli Supercharger rodem z Tesla Design Studio, który zapewne rozpoznasz, jeśli jesteś podjarany stylem życia Tesli.

Na szczęście to urządzenie sprzedawane jest bez specjalnych zapisów i jest dostępne od ręki za 45 dolarów (ok. 160 zł), a więc praktycznie każdy może zakupić dla siebie coś ze stajni Tesli. Niestety w tym momencie gadżet jest już wyprzedany, ale jest nadzieja, że może jeszcze się pojawi.

Firma sprzedaje również ładowarkę biurkową (Tesla Desktop Supercharger) z portem USB, czyli można do niej podłączyć dowolny kabel ładujący. Ten model kosztuje również 45 USD i jest również wyprzedany. Mając to na uwadze, zawsze możesz stworzyć własną ładowarkę. Potrzebujesz tylko drukarki 3D i motywacji (sic!).

Tesla Desktop Supercharger
Tesla Desktop Supercharger

Funkcje i specyfikacja techniczna nowego Powerbanku Tesli:

  • zintegrowane złącze USB,
  • zgodność z urządzeniami z systemem iOS – iPhone, iPad – (złącze Lightning) oraz urządzeniami z Androidem (złącze microUSB),
  • obwody o wysokiej sprawności zapewniające maksymalną pojemność baterii
  • wskaźnik stanu naładowania
  • pojedyncze ogniwo 18650 o pojemności 3350 mAh
  • wejście (Input): 1800 ± 200mA
  • wyjście (Output): maks. 5V / 1,5A
  • wymiary: 108 x 30,5 x 23,3 mm
Tesla Powerbank
Tesla Powerbank

źródło: The Verge via Tesla