Ucz się języka chińskiego w aplikacji mobilnej Duolingo

Dzięki aplikacji Duolingo możesz teraz nauczyć się mandaryńskiego i dowiedzieć się jak powiedzieć 你好 (nihao), czyli witaj po chińsku.

Nauka języka chińskiego (mandaryńskiego) w aplikacji mobilnej Duolingo

Na początku tego roku Duolingo uruchomiło kurs języka japońskiego, pierwszego języka azjatyckiego w popularnej aplikacji mobilnej do nauki języków obcych. Od tego czasu uruchomiono także naukę języka koreańskiego. Od dzisiaj można korzystać z aplikacji na smartfony z systemami iOS i Android oraz wersji przeglądarkowej, aby nauczyć się języka chińskiego ?? lub bardziej precyzyjnie nowoczesnego mandaryńskiego.

Kurs chińskiego na smartfonie był jednym z najbardziej pożądanych kursów językowych w historii usługi Duolingo Budowanie infrastruktury do obsługi języków azjatyckich zajęło trochę czasu, ale teraz, gdy już działa nauka chińskiego, dodanie nowych języków azjatyckich będzie znacznie łatwiejsze.

Język chiński jest niewątpliwie jednym z najtrudniejszych języków do nauki dla rodowitych Anglików i nie tylko. Twórcy aplikacji obiecują, że dzięki kursowi żytkownicy będą mogli nauczyć się języka chińskiego od podstaw bez konieczności spędzania kilku tysięcy godzin n zajęciach w klasie.

Jedną z najtrudniejszych części nauki języka chińskiego dla osób posługujących się językiem angielskim jest prawdopodobnie język tonalny, w którym wysoki, niski, opadający lub wschodzący ton może mieć duży wpływ na znaczenie słowa. Nic dziwnego, że kurs Duolingo kładzie duży nacisk na wymowę dźwięków. Jeśli chodzi o zawartość kursu, zawiera on na około 1000 słów i 1000 znaków. Jest o wystarczający zakres, który potrzebny jest do przejścia przez pierwsze trzy poziomy oficjalnego chińskiego testu biegłości.

Język chiński (mandaryński) w aplikacji Duolingo. - screeny
Język chiński (mandaryński) w aplikacji Duolingo.

Podobnie jak w przypadku wszystkich kursów Duolingo, firma tworzy swoje lekcje wokół takich tematów, jak jedzenie, kultura, podróże, święta, slang internetowy, biznes i finanse. Oczywiście chińskiego w aplikacji Duolingo, można uczyć się pod warunkiem, że znamy język angielski.

Najpopularniejszy na świecie sposób na naukę chińskiego online
Ucz się chińskiego przez zaledwie 5 minut dziennie podczas lekcji przypominających grę komputerową. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz naukę podstaw języka, czy chcesz ćwiczyć czytanie, pisanie i mówienie.

Aplikację pobierzesz ze sklepu App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Engadget via Duolingo – Say 你好 (nihao) to Duolingo’s Chinese course!