iOS 11.1.2 głównie z poprawkami dla iPhone’a X

Firma Apple wydała niespodziewanie uaktualnienie systemu  iOS 11.1.2 głównie z poprawkami krytycznymi dla nowego iPhone’a X.

Aktualizacja systemu IOS 11.1.2 w trybie OTA

W czwartek po godzinie 22.00 pojawiła się niespodziewanie poprawka mobilnego systemu operacyjnego iOS 11.1.2 (build 15B202), która zalecana jest głównie dla właścicieli nowych iPhone’ów X. Plik zajmuje tym razem tylko około 33 MB.

Uaktualnienie rozwiązuje przede wszystkim problem związany z zawieszaniem się iPhone’a X w niskich temperaturach, a zima już prawie za oknem. Rozwiązany został również problem z zakłóceniami w filmach i zdjęciach Live Photos wykonanymi za pomocą telefonu iPhone X.

Aktualizacja iOS 11.1.2 powinna być już dostępna w trybie OTA dla wszystkich urządzeń, na których można zainstalować system iOS 11. Aby zainstalować poprawkę należy udać się do Ustawienia → Ogólne → Uaktualnienia i być podłączonym do sieci Wi-Fi. Pamiętaj, żeby zaktualizować system,  bateria urządzenia musi być przynajmniej w połowie (50%) naładowana.

Można także podłączyć iPhone’a lub iPada do komputera i zaktualizować go za pośrednictwem programu iTunes.

Szczegóły uaktualnienia systemu iOS 11.1.2
Szczegóły uaktualnienia systemu iOS 11.1.2

W zeszłym tygodniu Apple wypuściło poprawkę systemu iOS 11.1.1, która naprawiała niesławny błąd z autokorektą litery „I”, a także problem z asystentem głosowym Siri.

Firma nadal pracuje nad wydaniem większej aktualizacji iOS 11.2, która umożliwi bezprzewodowe ładowanie 7,5 W na iPhone’ach 8 i X oraz wykonywanie przelewów pieniężnych za pomocą Apple Pay Cash w aplikacji Wiadomości (w USA).