Nowy robotopies SpotMini jest gotowy na spacer…

Boston Dynamic stworzyło nowego robota SpotMini, który jest w pełni elektronicznym czworonogiem stworzonym do „biura, domu i na zewnątrz”.

Nowy robot SpotMini od Boston Dynamics (11.2017)

Najnowszy robotopies od Boston Dynamics jest nieco mniej przerażający i być może ktoś będzie chciał przygarnąć takiego pupila?

Boston Dynamics nie jest już częścią firmy Google (Alphabet), ale nie przeszkadza jej to w tworzeniu nowych robotów. Przykładem jest najnowsza, ulepszonej wersja elektrycznego robota SpotMini. Opisany został tylko jako „nowy SpotMini” – wygląda bardziej elegancko i zbliżony do wersji produkcyjnej, bardziej niż jakakolwiek wcześniejsza wersja.

Zobacz także: Epickie życzenia świąteczne od Google Boston Dynamic

Na górze nie ma już przerażającego ramienia manipulatora i jest ono pokryte plastikiem, odsłaniając jedynie zestaw kamer 3D na zewnątrz.

SoftBank zaczął wdrażać roboty w Japonii i zanim się obejrzymy, pojawia się także w Stanach Zjednoczonych. Dyrektor generalny Boston Dynamics Marc Raibert powiedział podczas październikowej konferencji: „Myślę, że robotyka będzie czymś więcej niż Internet.

Nowy SpotMini może być pierwszym krokiem firmy w kierunku osiągnięcia tego celu. Zobaczcie sami film z udziałem The New SpotMini:

źródło: Engadget via Boston Dynamics