Trzy nowe pełnoekranowe iPhone’y w przyszłym roku?

Apple prawdopodobnie wprowadzi na rynek trzy nowe urządzenia podobne do iPhone’a X w 2018 roku – tylko błagam bez tego wycięcia…

3 nowe iPhone'y w 2018 roku?
Czy tak będa wyglądały 3 nowe iPhone’y z 2018 roku?

Teraz, kiedy ostatni z iPhone’ów firmy Apple z 2017 roku jest już dostępny, nadszedł czas, aby rozpocząć plotki o ofercie firmy na 2018 rok. Ming-Chi Kuo z KGI Securities jest liderem, jak zawsze, w tego typu przewidywaniach. Dzisiaj opublikował raport na temat konkretnych smartfonów, które Apple może wypuścić w przyszłym roku.

Pierwszą rzeczą, którą można zauważyć jest to, że niestety zachowują wygląd i rozmieszczenie ekranu OLED (z nieszczęsnym i paskudnym wycięciem), który znamy z iPhone’a X. Tak więc wszystkie iPhone’y w 2018 roku mogą być bardzo podobne i pozbawione przycisku Touch ID.  Będą również wyposażone w system kamery TrueDepth (z Face ID) z przodu.

Kuo przewiduje, że dwa modele z panelami OLED będą miały w zasadzie tę sama specyfikację, będą różniły się jedynie rozmiarem ekranu. Mniejszy z nich będzie miał taki sam rozmiar jak iPhone X (5,8 cala), podczas gdy drugi będzie opcją dla osób, które lubią większe urządzenia. Duży model (zapewne z plusem) może mieć aż 6,5-calowy ekran i wyższą rozdzielczość niż X (do 500 ppi).

Trzecim modelem miałby być iPhone z 6,1-calowym ekranem TFT-LCD i miałby być podstawowym smartfonem Apple’a, którego cena będzie prawdopodobnie wynosić od 649 do 749 USD, a jego wyświetlacz będzie miał niższą rozdzielczość. Prawdopodobnie pojawią się także różnice w specyfikacji, które mają na celu uczynienie tego telefonu tańszym od pozostałych dwóch. Wykorzystane materiały również mogą być tańsze.

Chociaż Kuo jest zwykle dość wiarygodny, należy pamiętać, że żadna z tych informacji nie została w żaden sposób potwierdzona, więc wskazane jest, aby potraktować te informacje jako daleko idące przypuszczenia.

źródło: GSMArena – Apple to launch three new iPhone X-like devices next year via MacRumors – KGI: Apple to Launch 6.5-Inch 'iPhone X Plus’ and Lower-Priced 6.1-Inch Full-Screen LCD Model Next Year