Aplikacja Notcho pozwala ukryć wycięcie iPhone’a X

Dzięki aplikacji mobilnej Notcho i specjalnie skrojonym tapetom ukryjesz paskudne wycięcie w iPhonie X.

Aplikacja Notcho pozwala ukryć wycięcie w iPhonie X

iPhone X to jedno z najbardziej ekscytujących i zaawansowanych urządzeń, które dostępne jest na rynku smartfonów. Apple upchało w nim tyle technologii, że najwidoczniej niektóre musiały być wdrożone kosztem wyglądu. Do tej pory nie mogę się nadziwić, że Sir Jony Ive dopuścił projekt z tzw. „wycięciem” na Face ID.

Nazywane przez konkurencję „zakola” iPhone’a X są po prostu brzydki i w dodatku przeszkadzają podczas korzystania z aplikacji. Oglądanie wideo w trybie pełnoekranowym ze zrębem po boku może być naprawdę wkurzające. Choć istnieje opcja oglądania filmów bez wchodzenie obrazu w ten szkaradny obszar, to mimo wszystko jest to nie do końca przemyślana koncepcja.

Choć Face ID i najlepsze komponenty sprzętowe użyte w iPhonie X robią na mnie wielkie wrażenie, to właśnie wycięcie na górze wyświetlacza powstrzymało mnie od entuzjastycznego zamawiania tego telefonu. I chyba nie jestem jedyną osobą, której nie tylko taki wygląd się nie podoba, ale najzwyczajniej przeszkadza.

Jeśli już posiadasz iPhone’a X i wszystko w nim kochasz, ale nie możesz przyzwyczaić się do niesławnego wycięcia, możesz użyć odpowiednio dopasowanych tapet, które to wycięcie optycznie wyeliminują – przynajmniej na ekranie początkowym .

W sklepie App Store pojawiła się nowa aplikacja mobilna Notcho, która nie jest czymś odkrywczym i oferuje prostą funkcję dodania odpowiednio skrojonej tapety na iPhone’a X. Appka przycina dowolną tapetę w taki sposób, aby pozbyć się wizualnie czarnego wycięcia z kamerą TrueDepth i czujnikami oraz zaokrągla górne krawędzie.

Screen tapety z aplikacji Notcho Screen tapety z aplikacji Notcho

Notcho tworzy całkowicie nową tapetę (już z tych istniejących), która ma idealnie dopasowaną rozdzielczość do ekranu OLED i maskuje wycięcie urządzenia. Zmodyfikowana tapeta posiada w sumie czarny pasek na górze ekranu wzdłuż wycięcia, dzięki czemu górna część ekranu wygląda jak czarny pasek.

Oczywiście taki wygląd dostępny jest w przypadku gdy na ekranie wyświetlany jest ekran blokady albo ekran główny. Jak wiadomo, tapety nie są aktywne ani wyświetlane podczas uruchamiania aplikacji. Oznacza to, że appka nie zamaskuje wycięć podczas przeglądania  Facebooka.

Mimo to, Notcho to jednak łatwy w użyciu i świetny pomysł na przynajmniej częściowe poprawienie wyglądu iPhone’a dziesięć. Aplikacja dostępna jest do pobrania za darmo ze sklepu App Store na urządzenia z systemem iOS 11 lub nowszym.

Pobierz aplikację w sklepie App Store