W ten sposób Face ID w iPhonie X wyświetla twarz

Jesteś ciekawy jak Face ID interpretuje twarz? Na tej animacji możesz zobaczyć, jak urządzenie nakłada niewidoczne punkty i przekształca je w trójwymiarową makietę głowy.

Face Mesh w aplikacji AR MeasureKit

Narzędzie o nazwie Face Mesh w najnowszej aktualizacji aplikacji pomiarowej AR MeasureKit pozwala zobaczyć w jaki sposób Face ID nakłada niewidoczne punkty na naszą twarz, tworząc jej trójwymiarową reprezentację cyfrową.

MeasureKit to aplikacja, która używa AR Kit do mierzenia rozmaitych przedmiotów i odległości w świecie rzeczywistym. Wystarczy skierować aparat i dotknąć ekranu, aby skorzystac z wirtualnej miarki.

Najnowsza aktualizacja MeasureKit wykorzystuje kamerę Face ID iPhone’a do zmierzenia  twarzy i pokazuje dane jako cyfrową siatkę – wszytko to w rozszerzonej rzeczywistości. Widoczna makieta pochodzi z oficjalnie dostarczanych przez Apple frameworków programistycznych. Twórcy użyli SceneKit do rysowania siatki, ale wszystkie dane twarzy (łącznie z oczami) są dostarczane przez Apple’a i pochodzą bezpośrednio z ARKit.

Obejrzyj poniższy film demonstracyjny od MeasureKit, aby sprawdzić jak aplikacja działa w praktyce:

Ta funkcja może wydawać się bezużyteczna, ale narzędzie Face Mesh to fantastyczna demonstracja tego, jak dokładnie kamera Face ID odwzorowuje naszą głowę. Jak widać na powyższym wideo, można nawet czytać z ruchu ust mając cyfrowe odwzorowanie twarzy.

Identyfikacja twarzy jest, według wszelkiego prawdopodobieństwa, całkiem magiczną technologią, ponieważ jest niezauważalna przez użytkowników. Ale technologia, która się za tym kryje, jest tak imponująca, że ​​wygląda na to, że mogą istnieć inne dobre zastosowania – po prostu nie wiemy jeszcze, jakie one są.

Face Mesh w aplikacji mobilnej AR MeasureKit
Face Mesh w aplikacji mobilnej AR MeasureKit

Aplikację MeasureKit pobierzesz za darmo ze sklepu App Store:

Pobierz aplikację w sklepie App Store

źródło: Cult of Mac – This is how the iPhone X’s Face ID views your face