Smartfon NichePhone-S wielkości karty kredytowej

NichePhone-S działający pod Androidem 4.2 i o rozmiarach karty kredytowej zaprezentowano właśnie w Japonii…

NichePhone-S - smartfon wielkości karty kredytowej

W Azji Wschodniej pojawiło się już kilka interesujących modeli smartfonów, takich jak różne telefony z Androidem od Samsunga czy LG. W Japonii ogłoszono wczoraj urządzenie o nazwie NichePhone-S od FutureModel. Jest to telefon wielkości karty kredytowej kosztujący około 10 000 jenów (czyli ok. 321 zł lub 88 USD), z mocno dostosowaną wersją Androida 4.2.

Wyglądem przypomina bardziej kalkulator kieszonkowy niż telefon. Sprzedawany jest w kolorze czarnym lub białym. Telefon waży zaledwie 38 g i ma 6,5 ​​mm grubości.

Przeczytaj również: O phone powinien być przepisywany na receptę

NichePhone-S -wymiary

W ramach swoich funkcji umożliwia dzwonienie, pisanie wiadomości tekstowych SMS, nagrywanie głosu, odtwarzanie plików audio, połączenia internetowe w sieci 3G i łączenie z akcesoriami Bluetooth.

NichePhone-S - funkcje

Zasadniczo jest to telefon z wbudowaną wersją Androida 4.2 Jelly Bean. Nie można jednak instalować na nim aplikacji, więc podstawowy system prawdopodobnie nie ma większego znaczenia, ale nadal jest trochę dziwny.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, NichePhone-S ma procesor MediaTek MT6572A (z 2013 r.), gniazdo kart nanoSIM i port microUSB do ładowania. Nie jest wodoodporny ani kurzoodporny, a bateria o pojemności 550 mAh powinna wytrzymać 3 godziny rozmów lub 72 godziny czuwania. Telefon dostępny będzie w sprzedaży od 10 listopada 2017 roku.

Zobacz spot promujący tego dziwacznego smartfona:

źródło: AndroidPolice via FutureModel