Google testuje aplikację mobilną „Files Go”

Mobilny menedżer pamięci masowej „Files Go” od Google’a z obsługą bezprzewodowego transferem plików, stworzony został z myślą o rynkach wschodzących.

Aplikacja mobilna „Files Go” od Google'a

Aby kierować reklamy na kolejne miliardy użytkowników, Google często tworzy aplikacje zoptymalizowane pod kątem różnych rynków na całym świecie. Najnowszym przykładem jest chociażby usługa płatności mobilnych Tez oraz lżejsza wersja wyszukiwarki Google. Najnowszą aplikacją stworzoną z myślą o krajach rozwijających się wydaje się być „inteligentny mobi;ny menadżer plików”.

Nowa aplikacja mobilna „Files Go” jest wyświetlana w Sklepie Play jako niepublikowana (unreleased), a przy próbie pobrania pojawia się komunikat: Nie ma już miejsc w programie wcześniejszego dostępu. Być może zwolnią się później. Google udostępnia ją obecnie w ramach programu wcześniejszego dostępu, który jest obecnie zapełniony, więc większość użytkowników nie może jej teraz pobrać. Taka sytuacja powtarza się zwykle w przypadku, gdy aplikacja przeznaczona jest na rynki rozwijające się.

Zrzuty ekranu pokazują prostą aplikację z dwiema dolnymi zakładkami. Pamięć masowa wskazuje ile wolnego miejsca jest dostępne na urządzeniu, zawiera karty danych i nośników, które można usunąć. Istnieją również inne sugestie, w tym usuwanie pamięci podręcznych aplikacji, usuwanie aplikacji, które nie są często używane, oraz usuwanie spamu i duplikatów zdjęć.

Tymczasem druga karta o nazwie Pliki grupuje zawartość według typu plików: obrazy, filmy i muzykę. Te sekcje mogą być dalej podzielone według ich źródeł, w tym aplikacji do komunikacji, zrzutów ekranu i innych.

Transfer plików za pomocą aplikacji Files Go

Jedną z kluczowych funkcji tej aplikacji jest Transfer plików bez internetu. Google twierdzi, że ten „szybki transfer” służy do odbierania plików od znajomych w pobliżu. Specjalna widok w aplikacji pokazuje kontakty znajdujące się w pobliżu i umożliwia wysłanie danych prawdopodobnie przez Bluetooth.

Informacje o wydaniu Files Go w sklepie Google wskazuje, że jest to obecnie wczesna wersja deweloperska z 500-1000 instalacjami i wsparciem dla systemu Android 5.0 lub nowszym.

Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: 9TO5Google via Google