„Verticow” to hipsterska gra mobilna z krową i starymi rycinami

Gra mobilna „Verticow” to odlotowa indie game rodem ze starych książek, grafik i magazynów Biblioteki Brytyjskiej.

Gra mobilna „Verticow”

Verticow została stworzona przez Philippa Stollenmayera, znanego również jako Kamibox, który odpowiada za takie niezależne produkcje jak Zip–Zap, Okay…? i Pancake – The game. Jendka nowa indie game wygląda zupełnie inaczej niż poprzednie tytuły. Wszystkie elementy graficzne, które zostały wykorzystane w grze to skany z książek, magazynów i innych dokumentów British Library.

Gra rozpoczyna się od papierowego banana przypiętego do tła gry za pomocą pinezki, agrafki lub czegoś podobnego. Pośrodku banana znajduje się mosiężna zapinka. Przytrzymanie lewej strony ekranu powoduje, że banan wygina się, podobnie jak w grze Zip Zap. Mechanika gry polega na rozkręceniu przypiętego elementu i wyrzucenie jak najdalej.

Oczywiście odległość odmierzana jest starą, drewnianą linijką, którą nauczyciele odmierzali… bili po łapach niegrzecznych uczniów.

Jest to kolejna gra mobilna, w której ponad połowa rozgrywki polega na opanowaniu pozornie celowo dziwnego schematu sterowania, który jest podstawą gry. Podobnie jak w innych tego typu niezależnych produkcjach, przychody pochodzą z reklam. Co ciekawe, można wybierać między pojawiającymi się na ekranie banerami reklamowymi lub pełnoekranowymi pełnoekranowymi reklamami wideo, które odtwarzane są po kilku próbach rzutu. Można dobrowolnie obejrzeć reklamę wideo, aby zdobyć kolejną próbę rzutu lub odblokować dodatkowe obiekty do obracania.

Jeżeli trudno Ci sobie wyobrazić, jak wygląda rozgrywka w tej grze, obejrzyj poniższy filmik:

Wśród przedmiotów znajdują się naprawdę dziwaczne obiekty, może to być ryba, czerwony kozak, butelka z brandy, albo gazela. Istnieje około tuzin rzeczy do odblokowania, a każdy odblokowywany obiekt zachowuje się nieco inaczej w fizyce gry, co zapewnia nieoczekiwany zwrot w rozgrywce – szczególnie biorąc pod uwagę mnożnik punktowy otrzymywany za specjalne obroty.

Verticow może Cie wciągnąć, szczególnie jeśli uwielbiasz pobijać rekordy w rzutach „byleczym”. Do tego gra okraszona jest ciekawą oprawa graficzną i – zdecydowanie warto spróbować w nią zagrać, chociażby dla użytych w niej rycin.

Screeny z gry Verticow

Gra jest dostępna za darmo na iOS-a i Androida, pobierzesz ją klikając na przycisk sklepu App Store lub Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play