StarCraft II zostanie udostępniony bezpłatnie 14 listopada

Firma Blizzard ogłosiła podczas konferencji BlizzCon, że gra StarCraft II będzie dostępna bezpłatnie od 14 listopada 2017 r.

StarCraft II dostępny bezpłatnie od 14 listopada 2017 r.
Nowa darmowa wersja gry StarCraft obejmuje dostęp do kampanii Wings of Liberty dla pojedynczego gracza aż do 5. poziomu. Blizzard umożliwi także darmowy dostęp do gry online w trybie wieloosobowym z dostępem do jednostek ze wszystkich trzech wersji gry StarCraft II. jednak gracze będą musieli najpierw odblokować ten tryb osiągając 10 „pierwszych wygranych dnia” w grach nierankingowych lub przeciwko komputerowi.

Wszystkie te warunki wprowadzono po to, aby zachować jakość i uczciwość rankingu. Dla graczy, którzy posiadają już Wings of Liberty, Blizzard będzie oferował za darmo drugą wersję gry StarCraft II, Heart of the Swarm.

To nie pierwszy raz, kiedy Blizzard udostępnia bezpłatnie swoją kultową grę StarCraft. Na początku tego roku twórcy udostępnili za darmo pierwszą część gry StarCraft i wydano zremasterowaną jej wersję, która została dostosowana graficznie do obecnych sprzętów.

Oto spot promujący darmową wersję drugiej części gry StarCraft II:

Oto lista elementów, które będą dostępne bezpłatnie:

  • Oryginalna kampania Wings of Liberty rozpoczęła sagę StarCraft II. Jeśli już wcześniej kupiliście Wings of Liberty, ale nie angażowaliście się w późniejsze części gry StarCraft II, mamy dla was dobrą wiadomość. Właściciele Wings of Liberty otrzymają zupełnie za darmo drugą kampanię StarCraft II – skupioną na zergach grę Heart of the Swarm. Pamiętajcie, aby zalogować się i odebrać grę pomiędzy 8 listopada i 8 grudnia.
  • Zyskacie dostęp do gry rankingowej, dzięki której możecie rywalizować z innymi graczami. W tym trybie będziecie mogli korzystać ze wszystkich jednostek z gry wieloosobowej z Wings of Liberty, Heart of the Swarm oraz Legacy of the Void. Aby odblokować tę funkcję na stałe, musicie jedynie zdobyć nagrodę za 10 pierwszych zwycięstw dnia w grze pozarankingowej lub w grze przeciwko SI – dzięki temu mamy nadzieję utrzymać w grze rankingowej odpowiedni poziom.
  • Obecni i przyszli dowódcy w trybie współpracy będą dostępni za darmo do uzyskania przez nich poziomu piątego. Usunięto też ograniczenie poziomu dotyczące Mutatora Tygodnia, dzięki czemu będziecie w stanie od razu podjąć się bardziej wymagających misji ze znajomymi. Dowódcy Raynor, Kerrigan i Artanis pozostaną całkowicie darmowi, byście mogli korzystać z nich do woli.

Innymi słowy, możecie teraz zupełnie za darmo grać w trybie wieloosobowym gry StarCraft II, korzystać ze wszystkich dowódców w trybie współpracy i rozegrać całą pierwszą kampanię w trybie jednoosobowym.

źródło: The Verge via Blizzard – StarCraft II w bezpłatnym dostępie – dodatkowe informacje