Sony zapowiedziało nowego roboto-psa Aibo

Pies-robot o nazwie Aibo powraca w prostym modelu ERS-1000, po prawie dziesięciu latach od kiedy firma Sony uruchomiła tę markę.

Aibo - pies robot

Firma Sony twierdzi, że nowy robot-pies Aibo może utworzyć więź emocjonalną z członkami rodziny, zapewniając im miłość, wierność i radość wychowywania. Robot w wersji ERS-1000 wykorzystuje ultra-kompaktowe elementy uruchamiające, które umożliwiają poruszanie się ciała wzdłuż 22 osi. Oczy robota to dwa panele OLED, które są w stanie wyświetlić emocje. Żywotność baterii wynosi około dwóch godzin, a czas ładowania trwa aż trzy godziny.

Twórcy zapewniają, że zachowanie Aibo jest tak przystosowane, aby pies szukał właścicieli, uczył się i czynił ich szczęśliwych. Robot wykorzystuje bowiem technologie głębokiego uczenia się analizy dźwięków i obrazów pochodzących z czujników, a dodatkowo wykorzystuje dane z chmury do szybkiego uczenia się na podstawie doświadczeń innych jednostek i właścicieli Aibo.

Wiele rzeczy wydarzyło się w świecie nowych technologii, od kiedy ostatnie psy Aibo sprzedawano ponad dekadę temu. Nowy model musiał zatem nadążyć do zmieniającego się otoczenia i zaawansowanych urządzeń takich jak smartfony. Dzięki aplikacji mobilnej My Aibo, właściciele psa robota mają dostęp do wielu ustawień, zdjęć zrobionych aparatem psa i pobierania dodatkowych sztuczek ze sklepu.

Obecnie Aibo wymaga wykupienia 3-letniej subskrypcji po 27 dolarów miesięcznie (w sumie 790 $ czyli ok. 2900 zł). Dzięki temu pies może łączyć się z siecią Wi-Fi i LTE, tworzyć kopie zapasowe w chmurze oraz ma dostęp do wielu funkcji aplikacji.

Daje to łączność Wi-Fi i LTE, tworzenie kopii zapasowych w chmurze oraz dostęp do funkcji aplikacji. Natomiast za ok. 100 zł można dokupić pieskowi kość „Aibone”, której zapewne nigdy nie zje :)

Roboto-pies Aibo i kość Aibone

Nowy Aibo dostępny jest już w Japonii w przedsprzedaży i trafi do sklepów 11 stycznia 2018 r. Nie wiemy, czy pies Aibo będzie dostępny w innych krajach. Sam piesek kosztuje 1700 dolarów (ok. 6200 zł), czyli mniej niż większość rasowych piesków.

Więcej o nowym robocie-pupilu znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej: aibo.sony.jp/en

źródło: The Verge