Appka DVD Netflix ułatwi zarządzanie wypożyczonymi płytami…

Aplikacja wydana przez DVD Netflix ma ułatwić życie wypożyczającym filmy na DVD – a czy w czasach streamingu ktoś jeszcze ogląda filmy na płytach?

DVD Netflix - aplikacja mobilna (iOS, Android)

Serwis Netflix dla wielu z nas z pewnością kojarzy się liderem na rynku streamingu filmów i seriali wideo. Jednak możecie nie pamiętać, że usługa zaczynała od wypożyczalni fizycznych płyt DVD z filmami.

W rzeczywistości, w Stanach Zjednoczonych Netflix nadal oferuje w zarówno płyty DVD i Blu-ray. Użytkownicy serwisu DVD Netflix, mogą płacić osobną subskrypcję (od 5 do 12 dolarów miesięcznie), aby wypożyczyć fizyczną płytę DVD.

Do tej pory można to było robić za pośrednictwem strony internetowej dvd.netflix.com (która działa na terenie USA – można ja podejrzeć np. za pomocą VPN-a, ale w Polsce filmu na płycie nie wypożyczycie z tego serwisu :) Kilka tygodni temu pojawiła się natomiast aplikacja na Androida i z tej okazji postanowiłem o tym napisać, bardziej jako o ciekawostce…

Przeczytaj także: TOP 24 najlepszych seriali wszech czasów Netflixa

Aplikacja Netflix, z której zapewne wielu z Was korzysta na smartfonie, tablecie, komputerze lub telewizorze nie służy do obsługi fizycznego zamawiania i wypożyczania filmów na DVD lub Blue-ray. Wybór filmów na fizycznych nośnikach jest znacznie większy, ale filmu nie obejrzysz od razu – dopiero gdy przyniesie go listonosz.

Cennik planów (subskrybcji) na DVD Netflix
Cennik planów (subskrybcji) na DVD Netflix

Nie testowałem aplikacji DVD Netflix, ale może ktoś kto mieszka w USA jeszcze się odważy w 2017 roku wypożyczyć fizyczną płytę z filmem? Przypomnę, że nie trzeba mieć odtwarzacza, wystarczy napęd w komputerze (jeśli takowy jeszcze macie) albo w ostateczności konsola do gier :)

Jeśli natomiast znacie kogoś, kto ma pokaźną bibliotekę filmów na DVD to pozdrówcie go ode mnie – taka kolekcja może być dzisiaj sporo warta! Sądząc po liczbie opinii (około 51) i liczbie pobrań aplikacji (miedzy 10 000 a 50 000) takich osób jest bardzo niewiele w samych Stanach Zjednoczonych.

Screen aplikacji DVD Netflix
Screen aplikacji DVD Netflix

Całe szczęście, że żyjemy w czasach, kiedy można wypożyczyć najnowsze filmy i od razu je obejrzeć za pomocą usługi streamingowej, a aplikacja DVD Netflix przysłuży się tylko dla wiernych koneserów filmów na DVD.

Choć i tak zapewne nie skorzystacie z tej appki, poniżej linki do pobrania dla tych którzy są ciekawi.

źródło: iPhoneHacks