[Wideo] Jak używać trybu portretowego w iPhonie 8?

Apple udostępniło dwa filmy instruktażowe dotyczące używania i edytowania zdjęć w trybie portretowym na iPhonie 8  Plus.

Oświetlenie sceniczne w iPhone 8 Plus

Firma Apple udostępniła dwa nowe materiały wideo na swoim kanale YouTube, prezentujące krok po kroku korzystanie z nowej funkcji oświetlenia portretowego w telefonie iPhone 8 Plus. Pierwszy film skupia się na tym, jak robić zdjęcia przy użyciu oświetlenia portretowego, podczas gdy drugi film dotyczy dodawania oświetlenia portretowego podczas edycji zdjęcia.

Podobnie jak inne samouczki wideo firmy Apple, filmy są krótkie i dotyczą konkretnego zagadnienia. Wideo ma ułatwić użytkownikom dotrzeć do tych funkcji i pokazać jak prosto można uzyskać ciekawe efekty.

Oświetlenie portretowe (Portrait Lightning) jest nową funkcją, która jest dostępna tylko na iPhonie 8 Plus i nadchodzącym iPhonie X. Funkcja pozwala na dodanie efektu oświetlenia do zdjęć przy użyciu technologii Apple dla dwóch kamer. Pozwala ona między innymi na dodanie efektu głębi dzięki technologii uczenia maszynowego. Dwa aparaty i nowa funkcja mapowania twarzy pozwalają uzyskać w trybie portretowym niezwykłe efekty oświetlenia studyjnego.

Ta funkcja działa w czasie rzeczywistym, ale może zostać dodana także po zrobieniu zdjęcia:

  • światło studyjne – tło rozmyte, a ostrość ustawiona na twarz,
  • światło konturowe – efektowne cienie, zróżnicowane poziomy jasności,
  • światło sceniczne – rozświetlona reflektorem twarz na tle głebokiej czerni,
  • światło sceniczne (mono) – efekt podobny do oświetlenia scenicznego, alew klasycznym czarno-białym wydaniu.

Zobacz, jak robić zdjęcia przy użyciu oświetlenia portretowego:

Zobacz, jak edytować zdjęcia przy użyciu efektu oświetlenia scenicznego:

źródło: Apple