Już są szybkie przelewy PayPal w Facebook Messengerze

W Facebook Messengerze udostępniono już możliwość wysyłania pieniędzy za pośrednictwem systemu PayPay, ale na razie tylko w Stanach Zjednoczonych.

Natychmiastowe przelewy PayPal w komunikatorze Messenger od Facebooka

Najpierw komunikator Skype a teraz Messenger od Facebooka umożliwia użytkownikom wysyłanie natychmiastowe przelewy w oknie czatu. PayPal umożliwił użytkownikom komunikatorów korzystanie z usług płatniczych od ubiegłego roku, ale możliwość wysyłania pieniędzy do znajomych była niedostępna do teraz.

W weekend Facebook i PayPal ogłosiły, że dodały nową funkcję przelewów P2P (peer-to-peer) w programie Messenger. Jeśli korzystasz z komunikatora mobilnego Facebooka i mieszkasz w USA, to już powinieneś mieć możliwość wysyłania i żądania przelewów przy użyciu konta PayPay bezpośrednio w oknie komunikatora.

Nowa opcja jest dostępna od wczoraj. Jednak jak to zwykle bywa w przypadku nowych funkcji, jest ona udostępniana etapami i zanim wszyscy w Stanach Zjednoczonych będą mieli do niej dostęp może minąć nawet tydzień.

Może Cie zainteresować także: „TAPnij KASĘ” – promocja Alior Banku w Android Pay

Oczywiście do korzystania z usługi konieczne jest posiadanie konta PayPal w celu rozpoczęcia wysyłania lub wysyłania próśb o przelew pieniędzy do znajomych i rodziny.

Przelewy i żądanie przelewów na Fb Messengerze za pomocą PayPal (screeny)
Przelewy i żądanie przelewów na Fb Messengerze za pomocą PayPal (screeny)

PayPal wprowadza usługę Customer Service Bot for Messenger

Oprócz umożliwienia płatności P2P za pomocą PayPal w programie Messenger, wprowadzono również również serwis obsługi klienta PayPal w komunikatorze mobilnym, dzięki czemu klienci PayPal mogą bez problemu otrzymywać płatności i obsługę konta bezpośrednio w aplikacji.

Nowy chatbot PayPal w programie Messenger umożliwi użytkownikom otrzymać pomoc w podstawowych czynnościach, takich jak: zresetowanie hasła, obsługowanie zapytań dotyczących konta i pomoc w zwrocie kosztów lub kwestiach płatności.

Aby rozpocząć interakcję z chatbotem (w języku angielskim), wyszukaj PayPal w Messengerze lub przejdź pod adres:  m.me/PayPal. Oczywiście dotychczasowa pomoc i możliwość rozmowy z konsultantem jest cały czas dostępna.

źródło: PayPal – Send Money to Friends and Family in Messenger with PayPal