Sprawdź, czy Legimi z abonamentem na Kindle jest dla Ciebie?

Do 30 października można wykupić abonament Legimi na Kindle’a w takiej samej cenie jak przy rocznej umowie, ale czy to się opłaca?

Oferta Legimi na Kindle - czy to się opłaca?

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, serwis Legimi uruchomił całkowicie nową ofertę abonamentową dostępu do e-booków na czytniki Kindle.

Osoby, które zdecydują się na zakup jednego z dwóch pakietów do 30 października 2017 roku, mogą przez 7 dni wypróbować usługę całkowicie za darmo, a jeśli zdecydują się dalej korzystać, zapłacą tylko 32,99 zł miesięcznie.

Zanim jednak napiszę o samej ofercie, poniżej kilka ważnych szczegółów!

  • Na jakich modelach czytników Kindle można korzystać z dostępu do bazy książek Legimi? Usługa działa tylko z modelami czytników Kindle z ekranem dotykowym: Kindle Touch, 7, 8, Paperwhite 1., 2. i 3. generacji, Voyage, Oasis 1. i 2. generacji.
  • Jak długo można korzystać z e-booków na Kindle w abonamencie? Z e-booków można korzystać tylko wówczas, gdy mamy opłacony abonament.  Jeśli zrezygnujesz z usługi lub nie dokonasz comiesięcznej synchronizacji, nie otworzysz pliku z książką.
  • Czy potrzebne jest dodatkowe oprogramowanie, aby skorzystać z oferty? Aby korzystać z z Legimi na Kindle’u trzeba zainstalować aplikację służącą do synchronizacji . Niestety w tym momencie mogą ją zainstalować tylko właściciele komputerów z systemem Windows. Wkrótce ma pojawić się także wersja na komputery z systemem macOS. Miejmy nadzieję, że ta ostatnia pojawi się jeszcze w czasie trwania promocji.
  • Czy można korzystać z abonamentu na 2 czytnikach? Tak, ale trzeba dopłacić 20 zł miesięcznie i aktywować tę usługę przez Biuro Obsługi Klienta.
  • Ile książek na czytniki Kindle można pobrać w abonamencie? W ramach miesięcznego abonamentu można pobrać 3 e-booki w przypadku tańszego abonamentu i 5 w przypadku droższego. Na pozostałych urządzeniach można pobierać książki bez limitu.

Jak widać usługa nie jest jeszcze idealna, ale i tak świetnie, że w ogóle pojawiła się taka możliwość w Polsce.

Szczegóły oferty Legimi – cennik i dodatkowe korzyści

W ramach oferty Legimi na Kindle dostępne są dwa warianty abonamentu: za 32,99 zł i 39,99 zł, jeśli zdecydujemy się na zakup rocznego abonamentu lub bez umowy jeżeli kupimy pakiet do 30 października. Pierwsze 7 dni można przetestować usługę bezpłatnie, bez żadnych zobowiązań.

W ramach tej kwoty, co miesiąc można pobrać na czytnik Kindle odpowiednio 3 lub 5 e-booków. Ale na innych urządzeniach (maksymalnie 3 dodatkowych – tablet, smartfon lub komputer),  można pobierać książki bez limitu. Dodatkowo w droższej wersji użytkownicy otrzymują dostęp do audiobooków i funkcji osłuchu e-booków bez limitu.

Oto szczegóły cennika:

Cennik Legimi na Kindle'a
Cennik Legimi na Kindle’a

Jak korzystać z oferty abonamentowej na czytniku Kindle?

  1. Aktywujesz subskrypcję i uzyskujesz dostęp do tysięcy ebooków. Testujesz przez tydzień za darmo – wcześniej sprawdź, czy tytuły, których szukasz znajdują się w bibliotece Legimi!
  2. Co miesiąc możesz pobrać od 3 do 5 nowych ebooków na Kindle’a oraz nieograniczoną liczbę ebooków i audiobooków na pozostałe 3 urządzenia (smartfon, tablet lub komputer).
  3. Musisz zainstalować dodatkową aplikację, aby raz w miesiącu synchronizować swój czytnik i utrzymać dostęp do e-booków.

Jak korzystać z Legimi na Kindle'u?

Czy usługa się opłaca i czy warto z niej skorzystać?

To czy oferta jest korzysta zależy od tego ile książek czytasz miesięcznie. Z pewnością jest to świetna oferta dla moli książkowych, którzy miesięcznie czytają więcej niż 3 książki. Na długie jesienne wieczory z pewnością sprawdzi się w większości przypadków.

Niestety nie przetestowałem jeszcze tej oferty, ale z pewnością ją wypróbuję (może poczekam na wersję na macOS?). W moim przypadku (głownie z braku czasu)  czytam maksymalnie 2 książki miesięcznie, a więc oferta wychodzi na to samo, gdybym miał zakupić e-booki w e-ksiegarni. Dodatkowo kupione na zawsze pozycje mogę dzielić z bliskimi, którzy też korzystają z Kindle’ów, bez konieczności płacenia abonamentu – a w przypadku Legimi takiej opcji już nie mam… chyba, że dopłacę 20 zł za każdy kolejny czytnik…

Z pewnością każdy z Was sam przekalkuluje, czy 32 zł miesięcznie to dobra cena? Niemniej warto bezpłatnie przetestować usługę przez tydzień i zdecydować o ewentualnej kontynuacji po tym okresie! Wcześniej sprawdźcie, czy w bibliotece Legimi znajdują się tytuły, które chcecie przeczytać!

Dajcie znać w komentarzu, czy korzystacie z oferty Legimi. Czy usługa spełnia Wasze oczekiwania i ile książek udaje Wam się wchłonąć przez miesiąc! Z pewnością Wasze opinie będą pomocne dla niezdecydowanych.

Więcej informacji o ofercie znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej usługi: www.legimi.pl/kindle